۰

خاطره‌بازی علی ضیاء با بازیگر «بچه‌های آسمان»

تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲
به گزارش عصر تعادل،  علی ضیا در برنامه امروز «فرمول یک» میزبان فرخ هاشمیان بازیگر فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» بود.
همچنین کارشناس امروز برنامه صبحگاهی شبکه یک سیما، مسعود نجفی کارشناس سینمایی بود که او نیز در ادامه خاطره بازی با کودکانی که زمانی به عنوان بازیگر درخشیدند و مدتی است دیگر خبری از آنها نیست، با فرخ هاشمیان بازیگر «بچه های آسمان» گفت‌وگو کرد.
نجفی در ابتدا بیان کرد: 21 سال از ساخت «بچه های آسمان» می گذرد. کمتر کسی است که این فیلم را ندیده باشد و اولین فیلم ایرانی بود که جزو 5 فیلم اسکار شد.
فرخ هاشمیان نیز درباره حضورش به این پروژه توضیح داد: در 9 سالگی «بچه‌های آسمان» را بازی کردم و حالا 30 سال سن دارم. سوم دبستان معلم نقاشی سخت گیری داشتیم که چون من دفترم را نیاورده بودم با ماژیک مرا زد، من هم سرم را گذاشتم روی میز و داشتم گریه می‌کردم که آقای مجیدی با همراهانش وارد کلاس شد. آمد بالای سر من و گفت سرت را بالا بگیر. بعد هم به همراهانش گفت که این پسر را بیاورید بیرون.
وی افزود: از آنجایی که همه کاپشن چرم پوشیدند من فکر کردم بازرس از آموزش و پرورش آمده و حسابی ترسیدم. به یک کلاس خالی رفتیم و سوالات اولیه‌ای از من پرسید. بعد که دوربین را دیدم، خوشحال شدم. آقای مجیدی از من پرسید دوست داری فیلم بازی کنی؟ گفتم آره.
هاشمیان یادآور شد: 14 روز تئاتر تمرین کردیم و بهزاد بهزاد پور مربی من بود. 6 صبح تا 7:30 مدرسه معلم خصوصی داشتم، بعد سرویس دنبالم می‌آمد و مرا سر صحنه می برد تا 7 و 8 شب.
وی درباره دستمزدش گفت: آن زمان 100 هزار تومان پول گرفتم. آن موقع پدرم ورشکست نشده بود و نمی خواستیم پولی بگیریم. اما آقای مجیدی به زور این پول را به ما دادند.
کارشناس سینمایی «فرمول یک» نیز تأکید کرد: من اولین بار، فرخ را توسط رضا ناجی پیدا کردم. حالا کار اصلی او نقاشی ساختمان است و در «کیمیا» هم نقش بازی کرد. او جزو بچه هایی است که در مقطعی از دوران کودکی مورد توجه قرار گرفت و بعد فراموش شد.
هاشمیان در ادامه گفت: اخیرا قرار بود آقای سجادی حسینی فیلمی درباره «بچه های آسمان» بسازد، اما نمی دانم چرا نشد. او من را به جواد افشار معرفی کرد و برای بازی در «کیمیا» انتخاب شدم.
وی درباره یکی از خاطرات نوجوانی اش اظهار کرد: بعد از بازی در فیلم آقای مجیدی، روزی در کلاس بودیم که نوبت به درس «بچه های آسمان» رسید. همه در کلاس می‌خندیدند. معلم سختگیری داشتیم که حسابی عصبانی شد و گفت چرا می خندید؟ بچه ها به او گفتند عکس این درس را ببینید و هاشمیان را نگاه کنید. معلم سختگیرمان هم خنده اش گرفت و گفت چرا زودتر نگفتی؟ من هم گفتم چه فایده ای دارد..
این بازیگر که با لحنی گلایه آمیز صحبت می کرد، در پایان گفت: دوست ندارم مردم ناراحت شوند، امیدوارم باز هم مثل «بچه های آسمان» دنبال کارهای من باشند.
ضیاء در این قسمت همچنین با وحید افشار شیمیدان جوانی گفتگو کرد و در فضای باز نیز آزمایشهای شیمی با حضور او انجام شد.
«فرمول یک» شنبه تا چهارشنبه‌ها هر روز ساعت 6:30 تا 8:10 با تهیه کنندگی افشین حسین خانی و با خوانندگی تیتراژ حامد همایون روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.
کد مطلب : ۱۰۳۱۷۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.