پایگاه خبری-تحلیلی عصر تعادل

 
 
​سود گازوئیل آسیا ممکن است برای اولین بار پس از ۲۰۱۳ افزایش یابد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
 
در سال ۲۰۱۷، با افزایش تقاضای سوخت در بخش های گسترش زیرساخت، ساخت و ساز، استخراج معدن، و اکتشافات نفت و گاز، ممکن است برای اولین بار در چهار سال گذشته، حاشیه سود پالایشگاه های آسیایی از تولید گازوئیل افزایش یابد.
به گزارش عصر تعادل، در سال گذشته گرمای هوا بیشتر از حد میانگین بود ولی امسال با بازگشت به شرایط عادی زمستان، و همچنین افزایش قیمت نفت و تثبیت قیمت ها در برخی از کشور های تولید کننده نفت، تحلیل گران و تجار گفته اند که حاشیۀ سود پالایشگاه های آسیایی از تولید گازوئیل افزایش خواهد یافت.
سود گازوئیل آسیا ممکن است برای اولین بار پس از 2013 افزایش یابد
سورش سیواناندام، مدیر ارشد تحقیق پالایش آسیا و اقیانوسیه وود مکنزی در سنگاپور گفت: رشد تقاضا گازوئیل در سال ،2017 احتمالاً سود پالایشگاه ها برای تولید یک بشکه گازوئیل از نفت خام دوبی را، به طور متوسط به 11.40 در هر بشکه خواهد رساند، در حالی که قیمت هر بشکه گزوئیل در سال 2016، 10.70 دلار بوده است.
این می تواند اولین افزایش سالانه از سال 2013 باشد. بر اساس داده های تامسون رویترز، میانگین حاشیه سود در سال 2016 به کمترین مقدار در هفت سال گذشته، یعنی بشکه ای 10.60 دلار رسید. پیش بینی 2017 هنوز هم کمتر از بشکه ای 26 دلار است که در سال 2008 شاهد آن بودیم، یعنی درست زمانی که چین واردکنندۀ خالص گازوئیل بود.
کد مطلب: 106257
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: گازوئیل ، قیمت گازوئیل ، نفت ، قیمت نفت ، سوخت ، قیمت سوخت ، عصر تعادل ، تعادل
 


 
 
ماه رمضان مبارک
اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ