۰

وزیر دفاع: اقدامات آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
به گزارش عصر تعادل، در گفت‌وگوی تلفنی عصر روز سه‌شنبه سردار حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و سرگئی شویگو، وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه، طرفین ضمن بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌لمللی و تحولات میدانی سوریه، بر همکاری و تلاش بیشتر برای وارد کردن ضربات قاطع و کوبنده‌تر بر تروریست‌ها تأکید کردند.

او در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اقدام تجاوزگرانه آمریکا در حمله به پایگاه هوایی الشعیرات تصریح کرد: این اقدام علاوه‌بر اینکه برخلاف تمام موازین حقوق بین‌المللی و تجاوز آشکار به یک کشور مستقل است به منظور بازیابی و تقویت روحیه شکست‌خورده تروریست‌ها در سوریه صورت گرفت. 

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران تلاش برای بازسازی چهره مخدوش ترامپ در صحنه سیاسی آمریکا و انحراف افکار عمومی از مشکلات داخلی را از دیگر اهداف حمله آمریکا به سوریه برشمرد. 

دهقان با بیان اینکه آمریکا برای جبران شکست تروریست‌ها در منطقه در حال اجرای سناریوی مشکوک و خطرناک به منظور ایجاد اجماع علیه دولت قانونی سوریه و توجیه حضور نظامی خود در منطقه است، تأکید کرد: حاکمان جدید آمریکا با این اقدام نشان دادند که نه راستگو هستند و نه صادق و علیرغم ادعاهای مطرح شده در کمپین انتخاباتی خود نه تنها با تروریست‌ها مبارزه نمی‌‌کنند بلکه در راستای انسجام و تقویت روحیه تروریست‌ها و حامیان آنان گام برمی‌‌‌دارند و به جای بمباران تروریست‌ها نیروهای مسلح و ملت سوریه را بمباران می‌کنند. 

او همچنین اظهار داشت: باید تروریست‌ها بفهمند که نمی‌توانند بیش از این به حیات جنایتکارانه خود ادامه دهند و آمریکایی‌ها نیز در صورت تکرار اینگونه اقدامات باید هزینه‌های سنگینی بپردازند و بدانند اقدامات آنان بی‌پاسخ نخواهد ماند.

او در پایان تأکید کرد: جبهه مقاومت با توانایی عزم و اراده جدی به اقدامات ضدتروریستی به‌رغم خواسته آمریکا ادامه خواهد داد. 

سرگئی شویگو وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تأیید اظهارات وزیر دفاع کشورمان بر ضرورت تقویت هرچه سریعتر ارتش و نیروهای مردمی سوریه در جنگ با تروریسم تأکید کرد و گفت: روسیه مصمم است با استفاده از ظرفیت‌های خود در حوزه‌های سیاسی و نظامی ضربات قاطع و کوبنده‌تری به تروریست‌ها وارد کرده و عرصه را بر آنان و حامیانشان تنگ‌تر کند. 
کد مطلب : ۱۲۲۰۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.