۰

مدارس در زمستان تعطيل مي شوند ؟!

تاریخ انتشار
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
علی‌اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) در پاسخ به این پرسش که باتوجه به جاذبه‌های فوق‌العاده کشور آیا برنامه‌ای برای ایجاد زیرساخت‌ و معرفی این مناطق که می‌تواند مردم را در فصل‌های مختلف راغب به سفر در نقاطی غیر از شمال کشور کند، وجود دارد، به خبرنگار ایلنا گفت: یکی از موضوعات مهمی که می‌تواند به توزیع گردشگری در نقاط مختلف ازجمله جنوب کشور کمک کند؛ طرح تعطیلات زمستانی است. این مناطق در فصل تابستان که مدارس تعطیل است، فوق‌العاده گرم هستند و کسی به آنجا سفر نمی‌کند. پس فصل خوب برای سفر به جنوب؛ نیمه دوم سال است که به‌دلیل باز بودن مدارس خیلی امکان سفر برای مردم وجود ندارد. اما طرح تعطیلات زمستانی می‌تواند فواید زیادی را برای ما ایجاد کند به همین دلیل پیگیر تصویب آن هستیم. البته این طرح با آن طرح زمستانی سابق کاملا تفاوت داشته و ما آن را ساده‌سازی و کوچک کرده‌ایم تا مشکلاتش کم شود و بتوانیم هرچه زودتر تاییدیه آن را بگیریم.
معاون رئیس‌جمهور درباره جزئیات این بسته پیشنهادی گفت: پیشنهاد ما این است که در نیمه دوم دی ماه؛ مدارس صرفا یک هفته تا ۱۵ روز تعطیل شوند. در این مدت کارمند‌ها و مشاغل دیگر تقریبا می‌توانند مرخصی بگیرند و در صورتی که ما بتوانیم تاییدیه تعطیلی مدارس را بگیریم؛ نیمه جنوبی کشور از این موضوع بهره بسیار زیادی خواهد برد و حجم گردشگر زیادی به سمت جنوب کشور می‌رود و موجب رونق گردشگری و توزیع یکنواخت‌تر گردشگری در کشور می‌شود. این موضوع در حال پیگیری‌ست. ما موافقت اولیه آن را از وزیر آموزش و پرورش گرفته‌ایم اما ظاهرا آنها هم باید ساز و کارهایی را جلو ببرند. اگر این طرح نیاز به تایید مجلس داشته باشد، فرایند آن قدری طولانی می‌شود در این‌صورت مشخص نیست که آیا امسال اجرای طرح شدنی باشد یا خیر.
رئیس سازمان میراث فرهنگی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: اینکه اغلب مردم به سفر در شمال کشور راغب هستند؛ موضوع قابل انکاری نیست و بنده از اولین روز حضورم در سازمان میراث فرهنگی سعی کردم برای توزیع یکنواخت گردشگری در نقاط مختلف و زمان‌های متفاوت؛ کارهایی را انجام دهیم. به‌همین دلیل می‌گویم که نمی‌توان دلیل علاقه مردم به سفر در شمال کشور را کاملا به گردن نبود زیرساخت‌ها در مناطق مختلف بیاندازیم. البته ما نمی‌گوییم که در همه‌جا زیرساخت‌های خوبی داریم اما عمدتا زیرساخت‌ها ایجاد شده و حتی تاسیس اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی خیلی به ما کمک کرده‌اند.
کد مطلب : ۱۴۱۹۴۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.