۰

هاشمی خبر داد: افزایش ۲۵۰۰۰ تخت بیمارستانی در دولت تدبیروامید

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
حسن قاضی‌زاده هاشمی در روز دوم سفر به آذربایجان‌غربی، به شهرهای جنوبی استان رفت و علاوه بر بازدید از چندین پروژه حوزه سلامت، پروژه‌هایی را در روستاها و شهرهای مختلف استان به بهره‌برداری رساند.وزیر بهداشت
وزیر بهداشت در این سفر در چندین نوبت پای درددل مردم شهرها و روستاهای مختلف ایستاد و در مورد مشکلات و مسایل مردم با آنان به صحبت پرداخت.
بازدید از پروژه‌های حوزه سلامت پیرانشهر
وزیر بهداشت در اولین برنامه خود در روز دوم سفر به استان، از پروژه‌های در دست احداث مرکز جامع سلامت، پایگاه سلامت به‌ورزی و بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابه پیرانشهر بازدید و با کارکنان پایگاه سلامت زرگتن دیدار کرد.
وزیر بهداشت
قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه این سفر با تاکید بر اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها گفت: عملیات احداث بیمارستان ۶۴ تخت‌خوابه پیرانشهر از سال ۹۵ شروع شده، تاکنون با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد همراه بوده ضمن اینکه برای احداث آن ۱۸.۵ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.
اضافه شدن ۱۴۰ تخت بیمارستانی با کلنگ‌زنی فاز توسعه بیمارستان امام خمینی نقده
وزیر بهداشت سپس به نقده رفت و فاز توسعه بیمارستان امام خمینی شهرستان نقده را کلنگ زنی کرد.
کلنگ زنی
این بیمارستان که قرار است در ۴ طبقه و با زیربنای ۱۰۰۸۰ مترمربع با ۱۴۰ تخت احداث شود، اعتباری ۵۰میلیارد تومانی در نظر گرفته شده و تعداد تخت‌های این بیمارستان به ۲۰۰ تخت افزایش خواهد یافت.
طرح تحول سلامت به روستای آغبلاغ رسید
قاضی‌زاده هاشمی در ادامه سفر به اشنویه و روستاهای این شهرستان رفت که در این سفر ۳ پروژه طرح تحول سلامت با اعتبار بالغ بر ۱۱میلیارد ریال را افتتاح کرد.
وزیر بهداشت
مرکز خدمات جامع سلامت روستای آغبلاغ با بودجه ۶میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال با زیربنای ۵۵۰ مترمربع، پایگاه سلامت صبا در فضایی با زیربنای ۲۷۰ مترمربع با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون ریال و خانه بهداشت اسلاملو با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال در فضایی با زیربنای ۱۰۵ مترمربع احداث شده‌اند.
وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستای آغبلاغ با اشاره به اینکه دولت تمام تلاشش را برای اجرایی کردن تمام تعهداتش در حوزه سلامت می کند گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید، بالغ بر ۶هزار مرکز بهداشتی و حوزه سلامت و بیش از ۲۵۰۰۰ تخت بیمارستانی به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شده است.
پنج‌شنبه دوباره به آذربایجان‌غربی می‌آیم.
وزیر بهداشت در حاشیه حضورش در روستای آغبلاغ که در کنار مردم به صرف نهار ختم شد، با تقدیر از عملکرد مدیران استان بخصوص درمورد افزایش قابل توجه سرانه سلامت مردم استان گفت: تعدد پروژه‌های حوزه سلامت در آذربایجان‌غربی سبب شد روز پنج‌شنبه برای افتتاح سایر پروژه‌ها دوباره به این استان سفر کنم.
محمدیار مقصد بعدی وزیر بهداشت
قاضی‌زاده هاشمی در روز دوم سفرش به آذربایجان‌غربی به محمدیار رفت و پایگاه بهداشتی این شهر را افتتاح کرد.
وزیر بهداشت
وزیر بهداشت در ادامه سفرش، به شهرهای بوکان، مهاباد و میاندوآب نیز سفر خواهد کرد.
گفتنی است، در سفر ۲ روزه وزیر بهداشت به استان آذربایجان‌غربی که با همراهی محمدمهدی شهریاری استاندار و جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شد، به گقته وی در روز سوم (پنج‌شنبه) نیز ادامه خواهد داشت، ۱۰۸ پروژه در نقاط مختلف استان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۴۲۵۵۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.