۰

جشنواره‌های غرق در نور و رنگ هندی‌ها به مناسبت پایان تابستان!

تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
جشنواره‌های غرق در نور و رنگ هندی‌ها به مناسبت پایان تابستان!
ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) از بهترین زمان‌ها برای سفر به هند است، زیرا در این ماه فستیوال‌های گوناگونی برگزار می‌شوند. درست است که سرزمین پهناور هند دیدنی‌های متعددی دارد و جاذبه‌های تاریخی آن زبانزد است اما فرهنگ مردم هند نیز جذابیت خاصی دارد؛ به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم در طی سفرتان به این دیار در جشنواره‌ها شرکت کنید و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد. در این مطلب با برخی از بهترین و معروف‌ترین فستیوال‌هایی که در ماه سپتامبر در هند برپا می‌شود، آشنا خواهیم شد.
 
 

1-گوویندا | Govinda
گوویندا که با نام کریشنا جانماشتامی (Krishna Janmashtami) هم شناخته می‌شود در واقع جشنی‌ست که به افتخار تولد کریشنا یکی از خداوندگان هندی برپا می‌کنند. این جشنواره در شهر مومبائی (همان بمبئی)، چهره‌ی جذاب‌تری به نسبت سایر نقاط هند دارد. در این جشن همه باهم تلاش می‌کنند تا به یک سبد میوه یا گلی که از فراز یکی از ساختمان‌های بلند شهر آویزان شده، دست پیدا کنند. مردم گردهم می‌آیند و از یک‌دیگر بالا می‌روند و تلاش می‌کنند که یک هرم انسانی را تشکیل داده و به هدفشان برسند.
زمان: دوم و سوم ماه سپتامبر
مکان: از میان شهرهای گوناگون هند، بمبئی یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای جشنواره‌ی گووینداست. صدها تن از مردم هند در این شهر جمع شده و باهم جشن را برگزار می‌کنند. از دیگر مکان‌هایی که گوییندا در آن برگزار می‌شود معبد (ISKCON)، سواحل (Juhu) و شهر ماتورا هستند.
گوویندا
گوویندا
2-جشنواره ی مانسون | Red Earth's Monsoon Festival
اگر عاشق هنر و بادهای موسمی هستید، به هیچ وجه جشنواره‌ی مانسون را در هند از دست ندهید. این فستیوال در واقع نوعی نمایشگاه هنری است که هنرمندان مطرح و نوپا آثارشان را در معرض دید عموم قرار می‌دهند، موضوع اغلب این آثار بادهای موسمی و یا پدیده‌های طبیعی‌ست.
زمان: دوم تا شانزدهم سپتامبر از ساعت 10:00 تا 17:00
مکان: گالری سیتی پالاس (The City Palace Exhibition)، دروازه و قصر (Virendra Pol)، شهر جایپور (یا همان جیپور) و ایالت راجستان
جشنواره مانسون
جشنواره مانسون
یکی از نقاشی‌های بسیار طبیعی نمایشگاه
3- گوگامدی | Gogamedi
گوگامدی جشنی سنتی در کشور هند است که در آن گاوها و صنایع دستی گوناگون به نمایش در می‌آیند و شرکت‌کنندگان جمع می‌شوند تا به احترام قهرمانی به نام (Gogaji) به دعا و نیایش بپردازند. می‌توان گفت که این قهرمان ایزد مارها به شمار می‌آید. جالب این که فستیوال گوگامدی با آوازهای روستایی و رقص همراه است و سه روز متوالی ادامه می‌یابد.
زمان: چهارم تا ششم سپتامبر
مکان: شهر گانگانگر در مرز شمالی راجستان

 
کد مطلب : ۱۴۲۷۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.