۰

ابزار تاسف امریکا از آزادی یک ایرانی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰
ابزار تاسف امریکا از آزادی یک ایرانی
به گزارش عصر تعادل، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز یکشنبه به شدت از اقدام فرانسه به دلیل آزاد کردن «جلال روح‌الله‌نژاد»، شهروند ایرانی بازداشت‌شده در فرانسه انتقاد کرد.

جلال روح‌الله‌نژاد که سال ۱۳۹۷ بنا به درخواست آمریکا بازداشت شده بود روز یک فروردین‌ماه آزاد شد. او به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شده بود.

وزارت خارجه آمریکا گفت عمیقاً از «تصمیم یکجانبه» فرانسه برای آزادی جلال روح‌الله‌نژاد که واشنگتن خواستار استرداد او بود متأسف است. 

«مورگان اورتاگوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه مدعی شده فرانسه به تعهداتش در یک معاهده دوجانبه استرداد مجرمین پایبند نبوده است. 

در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده عمیقاً تأسف خودش را از تصمیم یکجانبه فرانسه برای آزادی جلال روح‌الله‌نژاد از بازداشت خود ابراز می‌دارد.»

وی در ادامه ادعا کرده است: «آمریکا اتهامات مهمی علیه ایشان مبنی بر صادرات غیرقانونی تجهیزات دارای کاربری‌های نظامی با نقض قوانین تحریم‌ها ایراد کرده است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرده است: «ایالات متحده و فرانسه در آوردن افراد متهم به جرائم جدی پای میز عدالت، به ویژه در مواردی که در بردارنده دلالت‌های امنیتی است منافع مشترک دارد.»
کد مطلب : ۱۵۰۳۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}