۰

آمریکا معافیت عراقی را تمدید کرد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
آمریکا معافیت عراقی را تمدید کرد
به گزارش عصر تعادل، شبکه الجزیره گزارش داد که آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید کرده است. 
براساس این گزارش، طبق این قانون معافیت، عراق می‌تواند تراکنشهای مالی مربوط به خرید برق از ایران را نیز طی این سی روز انجام دهد.
به گزارش رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته است که در پایان این دوره تمدید مجدد این معافیتها با توجه به تشکیل کابینه عراق و آنچه که تشکیل یک دولت معتبر در بغداد خوانده است مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت. 
وی گفته، وزیر خارجه این مجوز معافیتی کوتاه مدت را به خاطر فرصت دادن به تشکیل یک دولت معتبر در عراق تمدید کرده است. 
آمریکا در ماه مارس نیز معافیت تحریمی عراق برای خرید برق و گاز از ایران و همچنین انجام تراکنشهای مالی مربوط به آن را به مدت ۳۰ روز تمدیده کرده بود.
تا پیش از این، مدت زمان معافیت تحریمی عراق برای خرید گاز و برق از ایران، ۴۵ روزه بود اما با تصمیم جدید واشنگتن، این مدت به یک ماه کاهش یافته است.
این معافیت اندک و قطره چکانی در حالی اعمال می‌شود که همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، بسیاری از محافل رسمی و غیر رسمی در جهان خواستار توقف تحریم‌های آمریکا علیه ایران شده‌اند.
کد مطلب : ۱۵۱۱۵۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}