۰

تاکید عراقچی بر تعیین روز دیپلمات

تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
تاکید عراقچی بر تعیین روز دیپلمات
به گزارش عصر تعادل معاون سیاسی وزارت امورخارجه پیگیری مطالبات و مسائل خانواده‌های شهدا را از جمله اولویت‌های وزارت امور خارجه عنوان کرد و گفت: تعیین روزی تحت عنوان روز دیپلمات خواسته به حقی است.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از طریق فضای مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از خانواده های شهدای وزارت امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد. 

در این گفت و گوی صمیمانه عراقچی سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان را به خانواده‌های معظم شهدای وزارت امور خارجه تبریک گفت و با ذکر شرایط سخت حاکم بر کشور که تحت تأثیر همزمان تحریم‌های همه جانبه، فشار حداکثری آمریکا و اپیدمی کرونا قرار دارد، حفظ و تقویت روحیه ایثار و شهادت را ضامن موفقیت جمهوری اسلامی در این مصاف نابرابر دانست.

وی ابراز اطمینان کرد که دعای خیر شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده های معزز ایشان بدرقه راه ملت ایران در این راه پر فراز و نشیب خواهد خود. 

 معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کارکنان وزارت امور خارجه ایثارگر هستند، گفت: این وزارتخانه در زمان دفاع مقدس و یا در جریان ماموریت‌های دیپلماتیک،  شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است. 

عراقچی تلاش در جهت ارتقاء جایگاه و منزلت شهدای وزارت امور خارجه در ساختار اداری وزارت امور خارجه را از دغدغه‌های وزیر امور خارجه و دیگر مسئولان این وزارت قلمداد کرد. 

وی همچنین پیگیری مطالبات و مسائل خانواده‌های شهدا را از جمله اولویت‌های وزارت امور خارجه دانسته و عنوان کرد که موارد مطرح شده از سوی خانواده های معظم شهدا با همکاری و هماهنگی اداره ایثارگران وزارت امور خارجه مورد رسیدگی و پیگیری قرار خواهد گرفت. 

  معاون سیاسی وزیر امور خارجه درخواست خانواده شهدا برای تعیین روزی تحت عنوان روز دیپلمات در تقویم کشور را یک خواسته بحق عنوان کرد و گفت با توجه به مجاهدت دیپلمات های جمهوری اسلامی در عرصه تامین منافع ملی و به شهادت رسیدن تعدادی از آنها در جریان مأموریت های خود، شایسته است روزی تحت عنوان روز دیپلمات تعیین شود.
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۵۱۱۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}