۰

۸ قاچاقچی مواد مخدر اعدام شدند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۱
حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی بیان داشت: در اجرای احکام صادره از سوی دادگاه برای قاچاقچیان مواد مخدر تعداد ۸نفر از سوداگران مرگ که اقدام به قاچاق مواد مخدر می کردند، با برگزاری دادگاه و طی روند قانونی صبح امروز در زندان مرکزی به دار مجازات آویخته شدند.

وی ادامه داد: طبق گزارش مأمورین مبارزه با مواد مخدر در تاریخ۲۷ آبان ماه سال ۱۳۹۱ "م.رهنما" و "م.فاریاب" با خودروی کیا سراتو آبی نفتی شخصی خود به شهرستان مراغه رفته و در آنجا از شخصی "و.حاج رفیعی" مواد مخدر را خریداری می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین اضافه کرد: این دو از ترس شناسایی توسط مأموران، "ح.رهنما" را به همراه دو نفر خانم به نام های "م.قاجار" و "م.شالی" با خودروی پژو نقره ای جلوتر عازم می کنند تا به زنجان بروند و مواد را تحویل بگیرند و به قزوین حمل کنند.

وی افزود: خودروی دوم که نقش پشتیبانی را بر حاملان مواد مخدر داشته به محض مشاهده حضور مأموران در عوارضی تاکستان با تلفن همراه حضور مأموران را اطلاع می دهند؛ "م.رهنما" و "م.فاریاب" در زنجان باقی می مانند و مواد مخدر را کنار اتوبان در زیر یک تابلو تعیین مسافت زیر خاک مخفی می کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی عنوان کرد: پس از مدتی خانم ها م.شالی و ع.رهنما با خودروی سواری پراید به عوارضی زنجان می روند تا مواد مخدر را به قزوین حمل کنند که با دیدن یکی از مأمورین متوجه کمین پلیس و به سرعت به قزوین بازمی گردند.

وی تصریح کرد: نهایتا در تاریخ ۲۹ آبان ماه م.رهنما به منزل و.حاج رفیعی رفته و پس از توضیح موضوع، با خودروی اپتیما نقره ای به زنجان رفته و مواد مخدر را از زیر خاک در آورده و به سمت قزوین حرکت می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین توضیح داد: این دو نفر با "ح.رهنما" هماهنگ می کنند که وی با شخصی به نام "ع.خانکندی" معروف به خاک انداز با موتور سیکلت مواد مخدر را به سمت قزوین حمل کنند، فرد سر قرار حاضر می شود و ماشین مواد مخدر را از "م.رهنما" و "و.حاج رفیعی" تحویل می گیرد و ماشین را سبزه میدان تحویل می دهد که مأموران در اقدام تعقیب و مراقبت عوامل این باند را دستگیر می کنند.

وی اعلام کرد: پرونده این باند در شعبه اول بازپرسی و شعبه دوم دادگاه انقلاب مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با استماع دفاع متهمان، دادگاه "ح.رهنما" و "ع.خانکندی" را به اتهام معاونت در جرم به تحمل سیزده سال حبس محکوم کرده و یک دستگاه ترازوی دیجیتالی و موتورسیکلت و خودروی سواری کیا سراتو را به نفع دولت ضبط کرد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تأکید کرد: متهمان اصلی پرونده "م.رهنما" ۳۵ساله (دارای ۱۰فقره سابقه کیفری)، "م.فاریاب" ۳۸ساله (دارای یک فقره سابقه کیفری) و "و.حاج رفیعی" ۴۰ساله (دارای هشت فقره سابقه کیفری) به اتهام شرکت در حمل مواد مخدر به اعدام محکوم شدند که رأی صادره طی دوبار طرح در کمسیون عفو مورد مخالفت قرار گرفت که در نهایت رأی صادره در دیوان عالی کشور تأیید و با اجازه ریاست محترم قوه قضائیه اجرا شد.

وی اظهارداشت: ۱۷اسفند ماه سال۹۰ مأمورین پلیس آگاهی شهرستان تاکستان در سه راهی ضیاآباد کنار اتوبان قزوین زنجان به یک دستگاه خودروی ال ۹۰ سفید رنگ که در حال پرسه زنی بوده مشکوک می شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین گفت: بعد از چند دقیقه ال۹۰ در کنار اتوبان متوقف شده و راننده از ماشین خارج شده در ادامه یک دستگاه پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ کنار وی توقف کرده و هردو نفر به صندلی عقب خودروی پژو رفته و مشغول صحبت می شوند که در این هنگام مأمورین وارد عمل شده و هر دو نفر را دستگیر می کنند که در بازرسی از پژو مبلغ ۶۰ میلیون ریال وجه نقد در صندوق عقب خوردرو کشف می شود ولی در بازرسی از خودرو ال ۹۰ چیزی کشف نمی شود.

وی اعلام کرد: مأموران به حرکات خانمی که سرنشین ال ۹۰ بود مشکوک می شوند و خواستار بازدید کیف دستی وی می شوند که وی امتناع می کند و سرانجام مامورین در بازرسی از داخل کیف این خانم سه بسته هرویین به وزن یک کیلو و نیم کشف می کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: در این هنگام "ح.گنج خانی" راننده ۴۰۵ مبلغ ۶۰ میلیون ریال و "ع.باقرزاده" مبلغ ۵۰ میلیون ریال رشوه به مأمورین پیشنهاد می کنند که مأمورین ضمن رد رشوه، در بازدید مجدد از خودرو ال ۹۰ مبلغ هفت میلیون و ۷۴۰ هزار ریال وجه نقد کشف می کنند.

وی افزود: "ح.گنج خانی" اعتراف می کند که قرار بود صد گرم مواد از "ع.باقرزاده" برای شخصی بنام اکبر در روستا جوقون بخرد همچنین "ل.قنبری" همسر "ح.گنج خانی" که به همراه فرزند دو ساله اش دستگیر شده بود نیز منکر اطلاع از وجود مواد در کیف خودش می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین عنوان کرد: پرونده در شعبه اول بازپرسی تاکستان و شعبه دوم دادگاه انقلاب مورد بررسی قرار گرفته در نهایت دادگاه گنج خانی را به اعدام با یک درجه تخفیف و همسرش را به خاطر فرزند دو ساله اش به اعدام با دو درجه تخفیف محکوم می کند همچنین "ع.باقرزاده" ۳۳ساله (دارای پنج فقره سابقه کیفری) به اعدام محکوم می شود که رأی صادره در در کمسیون عفو مورد موافقت قرار نگرفته و رأی اعدام باقرزاده در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مأمورین پلیس مواد مخدر به دادستان اعلام می کنند که در پی یکسری اطلاعات به دست آمده شخصی به نام "ب.چکانلو" با همسرش "الف.فوچی" در امر تهیه و توزیع هرویین و شیشه فعالیت دارند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی اضافه کرد: ۱۴ شهریور ماه ۹۱ به دستور دادستان دادیار شعبه هفتم حکم ورود به منزل و مخفیگاه صادر و مأمورین در بازرسی از منزل نامبرده مقدار۱۰ کیلو گرم هرویین در ده بسته آماده فروش و مبلغ پانزده میلیون تومان وجه نقد از اتاق خواب و زیر تخت خواب کشف می کنند و در بازرسی از خودرو پژو ۲۰۶ نیز مقدار ۱۹۰گرم هرویین کشف می شود و متهمان بازداشت می شوند.

وی اعلام کرد: "ب.چکانلو" در بازجویی مواد مخدر کشف شده را متعلق به خود ندانسته و مالک آن را فرد دیگری معرفی می کند و اظهار می دارد که به خاطر پسر مریضش مجبور به نگهداری مواد شده تا در برابر این کار پولی بگیرد و این در حالی بود که همسرش اعتراف می کند که مواد مخدر کشف شده متعلق به همسرش بوده و دو سال است که در کار فروش مواد است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین بیان داشت: پرونده در شعبه دوم انقلاب بررسی و پس از استماع دفاعیات وکلای مدافع و متهمان، برای "الف.قوچی" آریامجد قرار منع تعقیب صادر و مبلغ پانزده میلیون تومان مکشوفه را به نفع دولت ضبط کرده و "ب.چکانلو" ۳۵ ساله (دارای ۱۲ فقره سابقه کیفری) را به اعدام محکوم کرد.

وی خاطرنشان کرد: مأموران پلیس در ۲۱ مرداد ماه سال ۹۲ در بازرسی از منزل فردی به نام ص.کلهر، از خودرو ۴۰۵ متهم یک کیلو و نهصدو نود گرم شیشه کشف کردند، متهم اعتراف کرد که مواد مخدر را در تهران به مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال خریداری کرده است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تأکید کرد: شعبه اول دادگاه انقلاب متهم "ص. کلهر" ۳۱ ساله (دارای سابقه کیفری) را به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر به اعدام محکوم کرده همچنین خودوری حامل مواد نیز به نفع دولت ضبط شد.

وی ادامه داد: ۱۸ آذرماه سال ۹۰ نیز پلیس به یک دستگاه خودروی سواری ۲۰۶ مشکی مشکوک و در بازرسی از زیر صندلی راننده این خودرو دو بسته هرویین مرطوب پیچیده شده در پیراهن مشکی مردانه کشف کردند که در بازجویی ها "الف.حبیب" زاده اعتراف می کند که مواد متعلق به اوست در نتیجه دادگاه "الف.حبیب" زاده ۲۹ ساله (دارای سه فقره سابقه کیفری) را به اتهام حمل و نگهداری ۸۶۵ گرم هرویین مرطوب به اعدام محکوم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین عنوان کرد: طی بررسی های به عمل آمده پلیس مبارزه با مواد مخدر متوجه می شود شخصی به نام غ.مرادی از یکی از قاچاقچیان معروف ارومیه مواد مخدر خریداری کرده و توسط خودروی زانتیا به قزوین ارسال کرده است.

وی اظهارداشت: مأموران متوجه می شوند "غ.مرادی" مواد را در ۱۰کیلومتری عوارضی اتوبان قزوین زنجان تحویل خواهد گرفت در نتیجه تعقیب و مراقبت های پلیسی اجرا و "غ.مرادی" را به همراه "ع.سیروس" دستگیر و دو بسته هروئین از داخل زاپاس زانتیا کشف می کنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: شعبه سوم دادگاه انقلاب خودرو دوو سی یلو سفید و موتورسیکلت توقیفی را ضبط و "غ .مرادی" ۳۸ساله (دارای سابقه کیفری) را به اتهام خرید و فروش مواد مخدر حکم اعدام و "ع.سیروس" را به ۲۵سال حبس تعزیری محکوم کرد که رأی صادره پس از تایید توسط دادستان کل کشور و پس از دو بار مخالفت در کمسیون عفو، مورد تأیید ریاست قوه قضائیه قرار گرفت.

وی یادآورشد: نیروی انتظامی و دستگاه قضا تمام تلاش خود را بر این امر دارند که فضای جامعه را برای مجرمان و متخلفان ناامن کنند که قطع یقین اجرای برنامه تعقیب و مراقبت و دستگیری ها، بخشی از اقدامات تأمینی است قطع یقین اجرای احکام صادره توسط دادگاه برای مجرمان به خصوص سوداگران مرگ نه تنها به لحاظ اجرای قانون لازم است بلکه در پیشگیری از جرم و هشدار به مجرمان تأثیر بسزایی دارد.
مرجع : برنا
کد مطلب : ۶۷۱۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.