پایگاه خبری-تحلیلی عصر تعادل

 
 
دریافتی برخی پزشکان مسئول، بسیار فراتر از ارقامی است که رسانه ای شدند/حقوق های نجومی به وزارت بهداشت رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
 
سلمان خدادادی اظهار داشت: کمیسیون اجتماعی با تصمیم و برنامه ی تعبیه شده در راستای حل و فصل این معضل گام برداشت اما طبق نظر هیئت رئیسه، پرونده به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع داده شد.
به گزارش عصر تعادل، سلمان خدادادی نماینده ی مردم ملکان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به میزان درآمد برخی پزشکان مسئول و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز(اینجا) به خبرنگار زیتون گفت: دریافتی تعداد معدودی از پزشکان مسئول و مدیران وزارت بهداشت بسیار فراتر از ارقامی است که رسانه ای شدند.
وی با بیان اینکه طبق قانون پیشگیری از جرم و آئین نامه ی داخلی مجلس، کمیسیون اجتماعی مسئول رسیدگی به دریافتی های غیر متعارف شناخته می شود افزود: متاسفانه یا خوشبختانه طبق نظر هیئت رئیسه و رئیس مجلس، این مسئله از کمیسیون اجتماعی به کمیسیون اصل 90 ارجاع داده شد.
رئیس کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: گزارشاتی که هفته ی گذشته توسط کمیسیون اصل 90 و دیوان محاسبات کشوری ارائه گشت، به دریافتی پزشکان و مدیران وزارت بهداشت به طور کامل پرداخت نکرد و این مسئله تاحدودی مغفول واقع شد.
خدادادی بیان کرد: طبق اطلاعات بدست رسیده، دریافتی تعداد معدودی از مدیران وزارت بهداشت و پزشکان بسیار بیشتر از فیش هایی بود که در معرض افکار عمومی قرار گرفتند و هیچ یک از دانشگاههای علوم پزشکی کشور از این امر مستثنی نیستند؛ این موضوع از ذره بین بررسی مجلس دور مانده است.
وی با اشاره به علل و عوامل میزان دریافتی پزشکان و برخی مدیران وزارت بهداشت افزود: نظام دریافتی پزشکان و حتی برخی دستگاههای دیگر معیوب است اما در حال حاضر برخی پزشکان در ذیل سیستم معیوب، به دلیل علم و موقعیتی که در اختیار دارند از درآمد هنگفتی برخوردار هستند.
خدادادی گفت: طبق ملاحظات امنیتی شاید ممانعت از دریافتی های برخی افراد، مشکلات امنیتی بوجود آورده و برخی کشورهای دشمن، از این فرصت سواستفاده کنند.
وی افزود: البته در کشورهای توسعه یافته نظام معیوب پرداختیِ اینچنینی وجود نداشته و با انتقال افرادِ دارای علم به آن کشورها وضعیت خارق العاده ای برای آنها بوجود نمی آید.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عزم کمیسیون اجتماعی در ارائه ی طرحی جامع برای ریشه کن کردن دریافتی های نجومی ابراز کرد: کمیسیون اجتماعی با تصمیم و برنامه ی تعبیه شده در راستای حل و فصل این معضل گام برداشت اما طبق نظر هیئت رئیسه، پرونده به کمیسیون اصل 90 ارجاع داده شد.
وی تاکید کرد: به نظر من تا حل و فصل این معضل از جامعه، افشاگری ها و شفاف سازی ها باید ادامه یابد؛ مردمی که به صد هزار تومان خود محتاجند باید بدانند که چه کسانی دریافتی های 200 الی 300 میلیونی دارند.
خدادادی در پایان گفت: کسانی که علمی در اختیار دارند باید در راستای خدمت به مردم بکارگیری کنند نه اینکه چشم بر هر رقم دریافتی پوشانده و آن را بر دیده ی منت بگذارند.
 

     
کد مطلب: 87037
Share/Save/Bookmark
 


 
 
سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال