۰

نظرسنجی جنجالی که بوی جنگ می‌دهد!

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۸
نظرسنجی جنجالی که بوی جنگ می‌دهد!
در یک نظرسنجی به عمل آمده از ۹۰۰ رای دهنده آمریکایی، مشخص شد که ۴۸ درصد چین را دشمن آمریکا می‌دانند درحالیکه ۳۶ درصد می‌گویند این کشور یک متحد و یک دشمن است.
به گزارش پایگاه خبری newsmax،‌ این نظرسنجی از سوی موسسه راسموسن پس از سرنگونی یک "بالون جاسوسی" چینی بر فراز ایالات متحده توسط جنگنده این کشور منتشر شد. اما دولت پکن می‌گوید آن یک "بالون تحقیقات آب و هوایی" بوده است.
در این نظرسنجی به عمل آمده از ۹۰۰ رای دهنده آمریکایی، مشخص شد که ۴۸ درصد چین را دشمن آمریکا می‌دانند درحالیکه ۳۶ درصد می‌گویند این کشور یک متحد و یک دشمن است.
همچنین ۳۸ درصد از شرکت کنندگان می‌گویند که جنگ با چین در پنج سال آتی بعید است.
۳۴ درصد نیز گفتند که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در رسیدگی به مسائل مرتبط با چین خوب یا عالی بوده اما ۴۷ درصد نیز نمره ضعیف به او در این مورد دادند.
در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که تنها ۳۳ درصد از دموکرات‌ها می‌گویند که چین دشمن آمریکاست درحالیکه ۶۶ درصد از جمهوری خواهان چنین نظری داشتند.
۴۶ درصد نیز که از هیچ کدام از این دو حزب نبودند، گفتند که چین، دشمن ایالات متحده است.
در نظرسنجی موسسه راسموسن همچنین مشخص شد که ۵۸ درصد از جمهوری خواهان، ‌۴۴ درصد از دموکرات‌ها و ۴۰ درصد از رای دهندگان از هیچ یک از این احزاب می‌گویند احتمالا آمریکا در پنج سال آتی وارد جنگ با چین می‌شود.
این نظرسنجی از پنجم تا هفتم فوریه سال جاری میلادی انجام شد.
 
کد مطلب : ۱۵۷۰۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}