پایگاه خبری-تحلیلی عصر تعادل

 
 
هند در پی عرضه تلفن های هوشمند ۳۰ دلاری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
 
هنوز یک میلیارد از جمعیت هند صاحب تلفن همراه نیستند. در همین راستا دولت این کشور از تولید کنندگان این محصول درخواست کرده تا تلفن هوشمندی به قیمت کمتر از ۳۰ دلار بسازند.
به گزارش عصر تعادل، دولت هند تصمیم دارد تلفن هوشمند ۳۰ دلاری بسازد.  به نقل از سی نت، هنوز یک میلیارد از جمعیت هند صاحب تلفن همراه نیستند. در همین راستا دولت این کشور  از تولید کنندگان این محصول درخواست کرده تا تلفن هوشمندی به قیمت کمتر از ۳۰ دلار بسازند.
 
 هند در پی عرضه تلفن های هوشمند ۳۰ دلاری

چندی پیش نیز مقامات دولتی هند  به همین دلیل  با تولید کنندگان تلفن همراه در این کشور مانند میکروماکس، اینتکس، لاوا و کاربن جلسه ای داشتند تا درباره کاهش بیشتر قیمت این محصولات هوشمند مذاکره کنند.

با کاهش قیمت تلفن هوشمند به زیر ۳۰ دلار افراد بیشتری در هند می توانند آن را بخرند. از سوی دیگر گسترش استفاده از تلفن همراه در هند به نفوذ کیف پول های موبایل و روش های دیگر پرداخت الکترونیک در این کشور منجر می شود.

 البته ساندر پیچای  مدیر ارشد اجرای گوگل نیز به این موضوع اشاره کرده است. براساس یافته های موسسه تحقیقاتی Counterpointهند هم اکنون بیش از ۲۶۰ میلیون کاربر موبایل دارد و دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند به حساب می آید.

درهمین راستا دولت هند به تولید کنندگان محلی فشار وارد می کند تا در آینده نزدیک ۲۰ تا ۲۵ میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به بازار عرضه کنند.  
کد مطلب: 106254
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: هند ، گوشی ، موبایل ، عصر تعادل ، تعادل
 


 
 
ماه رمضان مبارک
اللَّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضَانَ