۰

ترامپ از طرح مادام‌العمر شدن ریاست جمهوری در آمریکا دفاع کرد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
ترامپ از طرح مادام‌العمر شدن ریاست جمهوری در آمریکا دفاع کرد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری عصر تعادل، در ادامه اظهارنظرهای جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا، او سخنانی تمسخرآمیز درباره سلف جمهوریخواه خودش گفت و نظری جنجالی درباره مادام العمر شدن ریاست جمهوری در این کشور مطرح کرد.
به گزارش سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان جلسه‌ای با حضور تامین کنندگان مالی حزب جمهوریخواه در فلوریدا که در پشت درهای بسته برگزار شد، اظهاراتی علیه «جورج بوش پسر» و جنگ سال 2003 عراق مطرح کرد.
این اولین باری نیست که دونالد ترامپ علیه جنگ سال 2003 عراق و مواضع رئیس‌جمهور وقت آمریکا اظهارنظر می‌کند و او در جریان کارزار انتخاباتی سال 2016 بارها بوش را به باد انتقاد گرفته بود.
او در تازه ترین اظهاراتش در این باره گفت: «ببینید ما(دولت و نظام سیاسی آمریکا) مثل احمق‌های جهان هستیم چون ما برای مدت‌های طولانی سیاستمدارانی بد برای اداره امور کشور داشتیم».
 ترامپ با اشاره به جنگ سال 2003 عراق و با لحنی تمسخرآمیز تصریح کرد: «ببینید این بوش بود یک نابغه واقعی بله این بوش بود(که جنگ عراق را آغاز کرد). خوب دیدید که چه اطلاعاتی شگفت آور(درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق) توسط سازمان‌های اطلاعاتی فوق‌العاده ما وجود داشت».
اشاره ترامپ به ادعاهای مقام‌های وقت دولت آمریکا درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق و بهانه کردن آن برای حمله غیرقانونی به این کشور است.
به گزارش سی‌ان‎ان، رئیس‌جمهور آمریکا به موضوع رفع محدودیت دو دوره ریاست جمهوری در چین پرداخت و از احتمال «مادام العمر شدن» ریاست جمهوری در آمریکا سخن گفت.
ششم اسفند ماه بود که کمیته مرکزی حزب کمونیست چین پیشنهاد داد جمله‌ای که دوره ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور را به دو دوره محدود می‌کند، از قانون اساسی حذف شود.
قانون اساسی کنونی چین در سال 1982 در پنجمین کنگره ملی خلق تدوین شد و در سال‌های 1988، 1993 و سال 1999 و در نهایت سال 2004 تغییراتی در آن ایجاد شد(جزئیات بیشتر).
دونالد ترامپ با اشاره به این موضوع گفت: «او(شی جینپینگ) اکنون مادام العمر رئیس‌جمهور(چین) است باید بگویم که او شخصی عالی است. ببینید که او قادر به انجام چنین کاری شده است. فکر می‌کنم که این عالی است و شاید ما یک روزی این کار را امتحان بکنیم(مادام العمر کردن ریاست جمهوری در آمریکا را امتحان بکنیم)».
طبق گزارش‌ها، رئیس‌جمهور آمریکا درباره کره شمالی هم اظهارنظر کرد.
ترامپ گفت: «ما اکنون در حال گفت‌و‌گو هستیم. راستی آنها(کره شمالی) چندین روز قبل آمدند و گفتند که "ما" خواهان مذاکره(با آمریکا) هستیم و من در جواب گفتم "ما هم همنیطور" اما شما (ابتدا) باید خلع سلاح اتمی شوید شما باید خلع سلاح اتمی شوید».
رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «ما دیدار خواهیم کرد و خواهیم دید که آیا نتایج مثبتی خواهد داشت یا نه».
در گزارش رویترز درباره این بخش از سخنان ترامپ آمده است: «مشخص نیست که ترامپ در حال شوخی کردن بوده و یا اینکه مذاکرات و گفت‌و‌گوهای آمریکا با کره شمالی قریب‌الوقوع است».
کد مطلب : ۱۳۷۴۸۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.