۰

ساعات كار ادارات تغيير مي كند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰
محمدحسین مقیمی در جلسه شورای اداری استان تهران با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق به ویژه توسط دستگاه‌های دولتی، گفت: هنگامی که بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود تفاوتی نمی‌کند چه دستگاهی است و همه دستگاه‌های درون استان تهران باید دقت کنند که در صرفه‌جویی مصرف برق موارد مختلف را در نظر بگیرند به ویژه در خصوص تغییر ساعت کاری تا از این طریق کمترین مشکل برای شهروندان ایجاد شود.
وی افزود: برابر مصوبه هیات دولت مقرر شد که استانداری تصمیم بگیرد تا دستگاه‌های اجرایی به چه نحوی در خصوص صرفه‌جویی در مصرف برق اقدام کنند. در مصوبه ساعت کاری دستگاه‌های دولتی مقرر شد اگر بانوان و افرادی کارشان دیرتر آغاز می‌شود با توجه به مشکلاتی که برایشان وجود دارد می‌توانند دیرتر در محل کار حضور پیدا کنند.
وی ادامه داد: قطعا دغدغه ما و آنچه که مصوب کردیم تغییر ساعت اداری نبود بلکه برای کاهش مصرف در ساعات سیکل مجبور به تغییر ساعت کاری دستگاه‌های دولتی شدیم. حدود 400 مگاوات برق در استان تهران با این تغییر ساعت کاری صرفه‌جویی انجام شد و اعلام کردیم دستگاه‌هایی که برق اضطراری در اختیار دارند، می‌توانند بعد از ساعت اداری اعلام شده از آن استفاده کنند.
وی تاکید کرد: قطعا صحیح نیست که در یک ساختمان 15 طبقه به دلیل قطع برق، آسانسور از کار بیفتد و اگر مریضی در این ساختمان حضور داشت به دلیل قطعی برق با مشکل مواجه شود و نتواند از آسانسور استفاده کند. با توجه به همین موارد موضوع تغییر ساعات کاری ادارات مطرح شد تا بتوانیم با کاهش مصرف در ساعات پیک با قطعی برق در استان مواجه نشویم. اگر این صرفه‌جویی انجام نمی‌شد قطعا با قطعی برق بیشتری مواجه می‌شدیم.
استاندار تهران با اشاره به اینکه 50 اکیپ ماموریت پیدا کردند تا با سرکشی به ادارات و دستگاه‌های دولتی موضوع تغییر ساعات کاری و صرفه‌جویی در مصرف برق را رصد کنند، افزود: هنگامی که می‌گوییم خادم مردم هستیم باید در عمل نیز این موضوع را اجرایی کنیم و با صرفه‌جویی به نحو احسن و کاهش مصرف برق شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا کمترین مشکل برای شهروندان ایجاد شود.
کد مطلب : ۱۴۰۹۰۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.