۰

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: مردم قدرت خرید مرغ ندارند/ فروش هر کیلو گوشت مرغ با ضرر 2هزار تومانی مرغدار همراه است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰
محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش حداقل 2 هزار تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 5 هزار و 500، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن 7 هزار و 200 ، غرفه های میادین میوه و تره بار 8 هزار و 150 و خرده فروشی ها 8 هزار و 500 تا 9 هزار تومان است.

فروش مرغ و طیور در بازار
وی کاهش قدرت خرید خانوار، افزایش تولید مرغ نسبت به دو ماه گذشته و کاهش شدید تقاضا بعد از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ در بازار اعلام کرد.
یوسفی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 7 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ 9 هزار و 500 تا 10 هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت‌های کنونی مرغ در بازار بیانگر زیان 2 تا 2 هزار و 500 تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: کاهش قیمت مرغ در دو هفته اخیر موجب شد تا قیمت هر قطعه جوجه در روزهای اخیر حداقل 800 تومان کاهش یابد و با استمرار کاهش قیمت مرغ در بازار بدیهی است که تولیدکنندگان جوجه یکروزه برای جلوگیری از زیان، تولید خود را کاهش می‌دهند و نتیجه این امر چیزی جز کاهش عرضه و افزایش قیمت مرغ در بازار نیست.
وی در پایان با انتقاد از نرخ بالای نهاده‌های دامی در بازار تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ 1350 تا 1400 و کنجاله سویا 2400 تومان به مرغداران عرضه می‌شود که نسبت به ابتدای سال افزایش چشمگیری داشته است.
 
کد مطلب : ۱۴۲۸۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.