۰
روحانی در کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی

تحریم‌های آمریکا نمونه بارز تروریسم اقتصادی است

تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
تحریم‌های آمریکا نمونه بارز تروریسم اقتصادی است
به گزارش عصر تعادل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در دومین کنفرانس مجالس ۶ کشور «ایران، پاکستان، ترکیه چین، روسیه و افغانستان» که صبح امروز(شنبه) با موضوع «چالش‌های مقابله با تروریسم و تقویت ارتباطات بین‌المللی در هتل پارسیان آزادی تهران آغاز بکار کرده است، اظهار کرد: جهان امروز شاهد چالش های سخت و پیچیده ای اعم از موضوع تغییر آبو  هوا، بحران های اقتصادی، توسعه نیافتگی، تجاوز و جنگ و فقر و گرسنگی یکجانبه گرایی افراط گرایی و تروریسم، است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بعنوان بزرگترین قربانی تروریسم از بدو تاسیس تاکنون با این پدیده شوم مواجه بوده است و از این بابت متحمل خسارات جانی سنگینی شده است. اقدامات تروریستی از جمله شهادت ۷۲ تن از سیاستمداران در یک بمبگذاری در سال ۱۳۶۰ و شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر توسط تروریست‌ها در همان سال و شهادت بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم عادی در طول ۴۰ سال گذشته، که امروز در اروپا و آمریکا تحت حمایت دولت های غربی هستند، از جمله نمونه ان است.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: شهادت دانشمندان هسته‌ای توسط عوامل تروریستی کشورهای بیگانه، حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و حادثه تروریستی در شهر اهواز و حادثه دو روز گذشته در چابهار هیچ خللی در عزم و اراده دولت و ملت ایران برای مابرزه با تروریسم وارد نکرده و نخواهد کرد.

روحانی با بیان اینکه امروزه امنیت ابعاد گسترده‌ای نسبت به گذشته دارد، گفت: مسائلی مهمی مثل امنیت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه ما را در برگرفته است و اخلال در هریک از آنها می‌تواند در حوزه تروریسم تعریف شود.

وی تحریم‌های اقتصادی ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را شکل بارزی از تروریسم که ملت ما را هدف قرارد داده است، دانست و تصریح کرد: تروریسم اقتصادی به معنای وحشت‌آفرینی در یک کشور و ایجاد ترس در دیگر کشورها که قصد سرمایه گذاری در کشور هدف دارند، است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم علیه ملت ایران بی تردید نمونه بارز تروریسم اقتصادی است.

انتهای پیام//
کد مطلب : ۱۴۴۷۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.