۰

«رونا مارد عظیم» از آلمانی‌ها جایزه گرفت

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
«رونا مارد عظیم» از آلمانی‌ها جایزه گرفت
به گزارش «عصر تعادل» شکستن همزمان بیست استخوان با نام بین المللی رونا مادر عظیم ساخته جمشید محمودی در شصت و هشتمین دوره جشنواره مانهایم و هایدلبرگ جایزه  هیات داوران اتحاد مذاهب را دریافت کرد.

رونا مادر عظیم در دو بخش مسابقه فیلمسازان جوان و استعدادیابی سینمای جهان در مانهایم و هایدلبرگ با حضور جمشید محمودی کارگردان فیلم نمایش داشت و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

رونا مادر عظیم در هفته جاری جایزه آسیا پاسفیک را هم دریافت کرده است فیلم جمشید محمودی در آبان ماه حضور در پنج جشنواره بین‌المللی را تجربه کرده است که دو حضورآن  با جایزه همراه بوده است. 

پیش از این برادران محمودی با فیلم چند متر مکعب عشق در این جشنواره حضور داشته اند. پخش بین المللی فیلم برعهده شرکت فرانسوی نوری پیکچرز به مدیریت  کتایون شهابی است.

این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است و به عنوان نماینده اسکار از طرف سینمای افغانستان به آکادمی اسکار معرفی شده بود.این فیلم همچنین در جشنواره جهانی فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین فیلم در بخش بین الادیان و دیپلم افتخار بهترین فیلم  آسیایی را کسب کرد.

محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

عظیم (با بازی محسن تنابنده) یک پناهنده افغان است که در شهرداری تهران مشغول به کار است تا بتواند به خانواده مادر و برادرش فاروق کمک کند تا قاچاقی به آلمان بروند. اما در لحظه آخر فاروق از بردن مادرشان منصرف می‌شود و عظیم نیز متوجه می‌شود مادرشان نیازمند عمل پیوند است. عظیم باید بین جان خودش و مادرش انتخاب کند…
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۴۵۴۶۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.