۰

مره‌صدق: آنها که علیه منافع ملی هستند رد صلاحیت شوند بهتر است

تاریخ انتشار
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
مره‌صدق: آنها که علیه منافع ملی هستند رد صلاحیت شوند بهتر است
به گزارش عصر تعادل سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر اهمیت جایگاه شورای نگهبان گفت:‌ من به عملکرد شورای نگهبان اعتقاد قلبی دارم اما متأسفانه ما در بررسی‌ها و قضاوت‌ها ملک‌مان خودمان است.

وی افزود: اگر شورای نگهبان ما را تأیید کند می‌گوییم خوب است و اگر تأییدمان نکند از آن انتقاد می‌کنیم نه تنها در این مورد بلکه وقتی به دادگاه هم می‌رویم در مورد قاضی براساس منافع فردی خودمان قضاوت می‌کنیم.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس اظهار داشت: من علاوه بر کار نمایندگی در حوزه طبابت نیز فعالیت دارم. مواردی بوده وقتی بیماری نزد من می‌آمده و من کار تشخیصی برای وی انجام دادم و تشخیص داده‌ام که بیماری سرطان دارد بیمار به گونه‌ای چپ چپ به من نگاه می‌کرده که گویا مسئول سرطان وی من هستم.

مره‌صدق خاطرنشان کرد: متأسفانه ما بعضاً معیارهای‌مان را براساس منیت خودمان تعیین می‌کنیم. وقتی که معیارها، معیارهایی باشد که براساس قانون اساسی، ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های توحیدی مورد قبول نظام تعریف شده باشد طبیعتاً تصمیم‌گیری ممکن است عده‌ای را ناراحت کند اما مهم این است که منافع نظام، منافع اکثریت مردم و ملی حفظ شود.

وی افزود: اگر تأیید صلاحیت فردی منجر به این شود که به منافع ملی آسیب برسد تأیید نشدنش بهتر است. درست است که ما از نظر حقوقی می‌گوییم اصل بر بی‌گناهی است اما وقتی فردی می‌خواهد وارد مجلس شود بی‌گناهی برای وی کافی نیست. بلکه این فرد باید صلاحیت لازم را برای قرار گرفتن در پستی که جزو پست‌های رده دوم کشور محسوب می‌شود را داشته باشد و برای قرار گرفتن در این سمت فقط بد نبودن و بی‌گناهی کافی نیست.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس اظهار داشت: ما باید به سازوکار قانونی در کشور برای انتخابات احترام بگذاریم. البته در فرایندی که توسط انسا‌ن‌ها انجام می‌شود احتمال اشتباه وجود دارد و تنها کسانی که کارشان در دنیا بدون اشتباه است به جز خدا معصومین هستند. 

مره‌صدق در پایان گفت: به نظر من بهترین افراد برای بررسی صلاحیت‌ها اعضای شورای نگهبان هستند که به ویژه با اعتمادی که رهبر انقلاب به آنها دارد بنده نیز به آنها ایمان دارم که با صحت و خلوص نیت کارهای خود را انجام می‌دهند و عملکردشان نیز در مجموع مثبت و به نفع نظام است.

انتهای پیام/
مرجع : فارس
کد مطلب : ۱۴۷۶۹۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}