۲
۲

فیلم‌های بیمارستانی و واکنش وزیر

ساحت حوزه پزشکی از این اتفاقات بری است
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰
فیلم‌های بیمارستانی و واکنش وزیر
وزیر بهداشت گفت: مقصران اصلی تهیه فیلم های بیماران در مراکز درمانی پرسنل بیمارستان نیستند. ساحت حوزه پزشکی از این اتفاقات بری است.

دکتر سیدحسن هاشمی بیان این که انتشار فیلم های بیماران در فضای درمانی مغایر با منشور حقوق بیمار است، گفت: در دنیای فناوری امروز، بروز چنین اتفاقاتی اجتناب ناپذیر است ولی باید به سمتی برویم که بتوانیم از طریق قانون جلوی آنها را بگیریم و از حریم بیماران محافظت کنیم.

وی با تاکید بر این که ضروری است فرهنگ جامعه بخصوص اخلاق تقویت شود، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از تصاویر و فیلم های مربوط به بیماران که بر روی شبکه های مجازی منتشر می شود، غیر قابل کنترل است.

 ضمنا خیلی از بیماران ملاقات کننده و همراه دارند و به طور کامل تحت کنترل نیستند. با این حال معاونت حقوقی وزارت بهداشت پیگیر این روند خواهد بود تا لایحه ای به مجلس ارائه دهیم که جلوی بروز این مشکلات در بیمارستان ها و مراکز درمانی گرفته شود.

وزیر بهداشت در ادامه اذعان کرد: این درست نیست که تصور کنیم مقصران اصلی تهیه این فیلم ها پرسنل بیمارستان و پرستاران هستند چون ساحت حوزه پزشکی از این اتفاقات بری است.

وی تاکید کرد: ضروری است هرچه سریعتر با همکاری وزارت دادگستری، به منظور تعیین مجازات برای این رفتارهای ناپسند، لایحه ای تعیین شود.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۱۰۷۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

نظرات شما
ایرانی
۱۳۹۳/۰۸/۲۸ ۱۱:۳۹
توی اتاق عمل اون دختر شیرازی که همراه بیمار و ملاقت کننده وجود نداشته دقیقا مقصر اصلی بیمارستان و پرسنل ان هستند از عیب که مبرا نیستند انها هم همین مردم عادی هستند...
محمد حسن
۱۳۹۳/۰۸/۲۹ ۰۷:۱۱
حتماً اينها جاسوس اسرائيل هستن كه تو بيمارستانها فيلم مي گيرن ، نه كاركنان
کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.