۰

ماجرای محرومیت پنج ساله پیروانی چیست؟

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
ماجرای محرومیت پنج ساله پیروانی چیست؟
خبر محرومیت ۵ ساله پیروانی از حضور در فوتبال می‌تواند او را با چالشی بزرگ مواجه کند. پیروانی که مدیریت باشگاه پرسپولیس را هدف گرفته و اصلا با همین هدف مدیریت تیم پرسپولیس را برعهده گرفت در صورت محرومیت و دوری ۵ ساله از فوتبال از هدف اصلی‌اش دور خواهد شد مگر اینکه رایی که هنوز به صورت رسمی ابلاغ و اعلام نشده منتفی شود.

دیروز خبرگزاری فارس مشروح رای کمیته اخلاق مبنی بر محرومیت ۵ ساله‌اش را منتشر کرد. در این رای جزییات مربوط به دریافت کارت‌های هدیه از حامی مالی تیم ملی مشخص شده، اما افشین پیروانی اعلام کرده بود این کارت‌ها را بین بازیکنان و اعضای تیم ملی از کادر پزشکی گرفته تا تدارکات توزیع کرده بود و بازیکنان تیم ملی می‌توانند شهادت بدهند. بعد از مصاحبه پیروانی نماینده حامی مالی وقت تیم ملی هم طی مصاحبه‌ای اعلام کرد حرف‌های پیروانی درست است و به نوعی تمام گفته‌های او را تایید کرد، اما ظاهرا رای کمیته اخلاق قبل از این اظهارنظر به‌عنوان مدرکی برای تایید حرف‌های پیروانی صادر شده بوده و به خاطر همین قضیه ابلاغ رسمی رای به تعویق افتاد. اصلا همین که در رای مذکور نام پیروانی را به اختصار و با حروف کوچک اسم و فامیلش آورده‌اند مشخص می‌کند این رای تازه نیست چرا که بعد از انتشار شایعاتی درباره «م. پ» خود پیروانی در این باره مصاحبه کرد و مشخص شد شایعات درباره اوست نه شخص دیگری.

چندی پیش اعلام شد حمیدرضا گرشاسبی در گفتگو با مهدی تاج از او خواسته تا این رای بعد از پایان فصل تمام شود و به نوعی وجهه پیروانی نزد پرسپولیسی‌ها حفظ شود، اما آنچه به نظر می‌رسد این است که فعلا خبری از ابلاغ رسمی رای نیست و با توجه به مصاحبه نماینده حامی مالی وقت تیم ملی و مدارک دیگر این اتفاق به تعویق افتاده است.

جالب است که قبل از بازی آخر پرسپولیس در لیگ برتر افشین پیروانی در تمرینات پرسپولیس غایب بود و این شائبه به وجود آمد که فدراسیون و کمیته اخلاق به باشگاه پرسپولیس رای را ابلاغ کرده و پیروانی از حضور در تمرینات منع شده است، اما ظاهرا مدیر تیم پرسپولیس به خاطر کمردردی که از دوران بازیگری همراهش بوده و هست در این تمرینات غایب بوده است.

افشین پیروانی که فقط یک بار درباره ماجرای کارت‌های هدیه توضیح داده فعلا حاضر به مصاحبه و پرداختن به جزییات مساله نیست، اما او معتقد است توطئه‌ای علیه او رخ داده و گروهی که در پشت پرده فوتبال حضور دارند حاشیه سازی کرده و برایش پاپوش دوخته‌اند. درباره علت تقابل با مدیر تیم پرسپولیس هم شایعات زیادی به گوش می‌رسد و برخی ماجرای تقابل علی کریمی با فدراسیون فوتبال و ارتباط خوب کریمی و پیروانی را عامل این قضیه می‌دانند.

پیروانی که بعد از حضورش در سمت مدیر تیم پرسپولیس اقدامات مثبتی انجام داده و پل ارتباطی خوبی بین بازیکنان و باشگاه برقرار کرده بود حالا در شرایط سختی قرار گرفته و اگر حکم محرومیت او رسما ابلاغ شود باشگاه پرسپولیس هم شرایط سختی خواهد داشت و باید دنبال جانشینی مناسب برای او باشد.

به نظر می‌رسد اگر رای قطعی علیه پیروانی ابلاغ شود باید منتظر مصاحبه او باشیم که مشخص خواهد کرد آیا واقعا توطئه‌ای در کار است و اصلا عوامل توطئه چه کسانی هستند، اما شاید کل این ماجرا بعد از بازی رفت و برگشت پرسپولیس مقابل الجزیره اتفاق بیفتد.
کد مطلب : ۱۳۸۱۶۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.