۰

ربیعی: پیش بینی 65 هزار 400 میلیارد تومان برای اشتغال

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
ربیعی در این جلسه که اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، خاطرنشان کرد: ثبات به بازار، بازخواهد گشت و با برنامه های اشتغال، حفاظت از زندگی مردم و کاهش فقر مطلق، از تحریم ها عبور خواهیم کرد.
وی با اعلام اینکه، دولت با استمهال وام های کشاورزان آسیب دیده از خشکسالی و حوادث به مدت دو سال موافقت کرده است، اظهار داشت: 3 هزار میلیارد تومان عقد قرارداد توسط بانکها با متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی انجام شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برای سال 97، 65 هزار 400 میلیارد تومان برای اشتغال پیش بینی شده است، گفت: به رییس جمهور هم عرض کرده ام که استاندار همدان با تلاش و بدون حاشیه کار می کند و با تلاش ایشان، 3 رتبه اول تسهیلات اشتغال کشور متعلق به استان همدان است.
وی در ادامه با یادآوری اینکه، بار چندم است، به استان همدان می آیم، افزود: خوشحالم که اعلام کنم که در دولت دوازدهم، بیش از 22 هزار کیلومتر به صورت زمینی به استانها سفر کرده ام.
ربیعی، با اعلام اینکه، بهزیستی در خط مقدم مقابله با آسیبهای اجتماعی فعالیت می کند، تاکید کرد: امروز تامین اجتماعی هیچ کمکی از دولت نمی گیرد و بودجه بالایی را نیز تجربه می کند.
وی با اشاره به این موضوع که تحریم، زندگی اجتماعی مردم را با هدف شوراندن مردم علیه دولت هدف قرار داده است، تصریح کرد: ارتباطات را با بدنه اجتماعی باید افزایش دهیم و اعتماد و سرمایه اجتماعی را برگردانیم.
استاندار همدان نیز در این کارگروه گفت: 19900 نفر اشتغال سهم ما در سال 96 بود که تاکنون 28300 نفر اشتغال ایجاد شده است.
نیکبخت با بیان اینکه، پیگیر 500 مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان هستیم، افزود: تنها استانی هستیم که از پساب فاضلاب برای تولید و برای نیروگاه استقاده کردیم و ظرفیت تولید آن کامل شد و باقی پساب برای منطقه جهان آباد منتقل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: حوزه درمان تامین اجتماعی در استان همدان خوب است اما حوزه سرمایه گذاری در استان همدان عملکرد خوبی نداشته است.
استاندار همدان با اعلام اینکه، همه باید از بیانات مقام معظم رهبری در تایید و لزوم همکاری با دولت و پرهیز از سیاه نمایی تلاش کنیم، یادآور شد: باتلاش وزیرکار اشتغال، روند خوبی دارد و به اصطلاح روی غلطک افتاده است و شرایط کشور می طلبد که امروز همه توانمان را برای اشتغال بگذاریم.
وی افزود: کمیسیون اجتماعی به ضرورتهای کشور کمک کند مثلا اگر با لایحه تفکیک وزارتخانه ها موافقت می شد، بسیاری از مشکلات حل می شد.
دکتر خدادادی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان گفت: تسهیلات اشتغالزایی برای کمک به رونق تولید وایجاداشتغال بسیار موثر است.
وی با یادآوری اینکه عملکرد استانداران را که در مجلس بررسی میکنیم، استاندار همدان از استانداران موفق کشور هستند، تاکید کرد: ما هر چه داریم از مردم داریم و باید رضایت آنها را به دست آوریم.
خدادادی افزود: وزارت کار تمام تلاش خود را دارند تا با تسهیلات، اشتغال ایجاد شود و پول پاشی انجام نشود.
وی در آخر تصریح کرد: مجلس به دنبال همکاری بادولت درجهت خدمت رسانی بیشتر به مردم است.
لازم به ذکر است، با حضور دکتر ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، استاندار همدان، نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان و مردم ، درمانگاه تامین اجتماعی رزن، در زمینی به مساحت 4980 متر مربع و در سه طبقه و با هزینه ساخت قریب به 8 میلیارد تومان بدون احتساب هزینه تجهیز، افتتاح شد.
 
کد مطلب : ۱۴۰۸۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.