۰

«هوش مصنوعی» در تشخیص بیماری‌ها شکست خورد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲
در آستانه نودمین سال روابط رسمی ایران و ژاپن، مستند«شرقی» پرتره‌ای از زندگی، آثار و افکار و اندیشه‌های پروفسور توشیهیکو ایزوتسو، اسلام شناس شهیر ژاپنی در توکیو برگزار می‌شود. مستند «شرقی» روز سه شنبه ۲ مرداد برابر با ۲۴ جولای با حضور آکیرا ماتسوموتو، آخرین بازمانده از شاگردان این اندیشمند و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حشمتی، قائم مقام سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور وزیر در توکیو رونمایی می‌شود.
«شرقی» ساخته مسعود طاهری، مستندی است پرتره از زندگی، آثار و افکار توشیهیکو ایزوتسو که سرانجام در خرداد سال جاری به اتمام رسید و اکنون آماده نمایش شده است.
توشیهیکو ایزوتسو، اندیشمند، فیلسوف، اسلام شناس و قرآن پژوه ژاپنی است که توجه ویژه‌ای به سنت‌های شرقی اعم از عرفانی، فلسفی و آیین‌های شرقی مانند اسلام، تائوئیسم و بودیسم داشت که در نهایت به مطرح کردن فلسفه اصلیش یعنی فلسفه شرقی شد که بخش بزرگی از فیلم به شکل‌گیری پایه‌ها و نقد همین فلسفه اختصاص دارد.
در این فیلم بیش از شصت تن از افراد و شخصیت‌های برجسته در مورد زندگی، آثار و افکار این شخصیت علمی ژاپنی به اظهار نظر پرداخته‌اند که از جمله آنها می‌توان به سیدحسین نصر، هرمان لندولت، مهدی محقق، مرحوم توشیو کورودا، آکیرا ماتسوموتو، راهب بزرگ کوسی موری موتو، پیر لوری، ویسنوسکی، خوان خوزه لوپز، داریوش شایگان و ... اشاره کرد.
این مراسم از سوی سفارت و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری مسعود طاهری نویسنده، تهیه کننده و کارگردان مجموعه برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۴۰۸۴۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.