۰

کالاهای صادراتی اوراسیا ۱.۵ میلیون دلار تخفیف گرفتند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
کالاهای صادراتی اوراسیا ۱.۵ میلیون دلار تخفیف گرفتند
به گزارش «عصر تعادل»، مهدی میراشرفی در همایش "تجارت با اوراسیا" اعلام کرد: با وجود اینکه ما تخفیف‌های خود به اوراسیا را آغاز کرده‌ایم اما هنوز صادرکنندگان ایرانی نتوانسته‌اند تخفیفات لازم را در این زمینه دریافت کنند، که احتمالا علت آن نهایی نشدن صدور گواهی از مبدأ در چارچوب همکاری‌های این اتحادیه بوده است.

به گفته وی، پیش‌بینی می‌شود که ظرف روزهای آینده با انجام پیگیری‌های لازم صادرکنندگان ایرانی هم تخفیفات لازم را بگیرند و حتی برای آن‌ها که در یک ماه گذشته کالایشان را صادر کرده‌اند نیز تا ۱۲ ماه زمان باقی خواهد ماند تا از این تخفیف بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه امروز نگاه ایران برای توسعه تجارت خود به سمت شرق است، اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته با روسیه، چین و هند همکاری‌های خوبی داشته‌ایم و عضویت در اوراسیا می‌تواند به ما کمک کند که در همکاری با دیگر کشورهای منطقه نیز رشدی قابل توجه پیدا کنیم.

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه امروز تجارت بین‌المللی سهم قابل توجهی از اقتصاد کشورها را به خود اختصاص داده است، گفت: امروز مجموع GDP کشورهای جهان ۸۵ هزار میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که از این عدد ۲۰ هزار میلیارد دلار به تجارت بین‌المللی مرتبط است. در این حوزه استفاده از پیمان‌های منطقه‌ای و گسترش همکاری با همسایگان اهمیت زیادی دارد و ایران نیز به این مسئله توجهی ویژه داشته و خواهد داشت.

 
مرجع : ایسنا
کد مطلب : ۱۴۵۵۵۱
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.