۰

کشف حدود ۳ تُن انواع مواد مخدر در مرز میرجاوه

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
کشف حدود ۳ تُن انواع مواد مخدر در مرز میرجاوه
به گزارش عصر تعادل، سردار "قاسم رضایی" در تشریح این خبر اظهار کرد: بامداد روز گذشته مرزبانان استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی میرجاوه و برنامه‌ریزی این باند حرفه‌ای برای انتقال و ترانزیت محموله سنگین موادمخدر به مقصد کشورهای اروپایی مطلع شدند و با تشدید اقدامات کنترلی و برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: برای انهدام این باند بزرگ قاچاق موادمخدر، دلاورمردان هنگ مرزی میرجاوه، مسیرهای تردد قاچاقچیان را شناسایی و با اعزام چند تیم پوششی و عملیاتی منطقه را در کنترل خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه خودروی حامل مواد مخدر را در مناطق صعب العبور مرزی شناسایی و با اجرای آتش سنگین و درگیری مسلحانه آن را متوقف کردند.

سردار رضایی با بیان اینکه قاچاقچیان با توجه به تاریکی شب و صعب العبور بودن منطقه از محل متواری شدند، تصریح کرد: در این عملیات، جان بر کفان مرزبانی موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، ۲ هزار و ۹۵۴ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۲ هزار و ۴۶۹ کیلوگرم تریاک و ۴۸۵ کیلوگرم حشیش را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف کنند.

وی با تشکر از زحمات شبانه روزی مرزداران استان خصوصاً مرزبانان غیور هنگ مرزی میرجاوه که در این عملیات‌ با رشادت و هوشمندی کامل عمل کردند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشورهای غربی و اروپایی با قاچاق خانمانسوز مواد مخدر مبارزه می‌کند و خواسته ما از ملت‌های اروپایی این است که مبارزه با قاچاق افیونی را از دولت‌های خود مطالبه کنند.
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۴۸۴۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}