۰

درهای روسیه به روی خارجی ها بسته شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
درهای روسیه به روی خارجی ها بسته شد
به گزارش عصر تعادل دولت روسیه در راستای مقابله با انتشار کرونا در این کشور، ورود افزاد خارجی را به این کشور برای ۴۵ روز (تا اول ماه می) متوقف کرد.

دفتر مطبوعاتی دولت روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی آن منتشر شد خاطرنشان کرد: در راستای اجرای تصمیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و به منظور مقابله با خطر انتشار بیماری کرونا، دستور دولت روسیه برای محدودیت موقت ورود اتباع خارجی ازجمله اتباع بلاروس به روسیه تنظیم شده است.

در بیانیه گفته شده است: طرف بلاروسی بموقع از تدابیر برای مقابله با کرونا در روسیه آگاه شده است و میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه در گفت وگوی تلفنی با سرگئی روماس همتای بلاروسی خود، وی را از تصمیم دولت روسیه برای بستن مرز این کشور برای اتباع بلاروسی آگاه و نیز خاطرنشان کرد که این تصمیم شامل برخی از گروه ها ازجمله رانندگان کامیون ها نمی شود.

در بخش دیگر بیانیه گفته شده است: نخست وزیر روسیه روسای دولت های کشورها را مطلع کرده است که برای تامین امنیت کشور، دفاع از سلامتی مردم و جلوگیری از انتشار بیماری عفونی کرونا مطابق با قوانین روسیه و مفاد قراردادهای بین المللی موجود، دولت روسیه تصمیم گرفته است تا از بامداد روز ۱۸ ماه مارس ۲۰۲۰ (روز چهارشنبه) تا اول ماه می ۲۰۲۰ (۱۱ اردیبهشت ماه سال ۹۹) ورود اتباع خارجی و افراد فاقد تابعیت به روسیه را محدود کرد.

گفتنی است تا امروز بیش از ۹۰ نفر مبتلا به کرونا در روسیه شناسایی شده اند با این وجود دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفته که لزومی برای اعلام ‌وضعیت اضطراری در روسیه به دلیل شیوع کرونا وجود ندارد.
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۵۰۰۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}