۰

فرمانده نیروی زمینی ارتش: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۳
فرمانده نیروی زمینی ارتش: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است
به گزارش عصر تعادل فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: استانداری‌های سراسر کشور چنانچه نیاز به کمک نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته باشد، آمادگی داریم که به آنها کمک کنیم.

«امیر کیومرث حیدری» امروز (دوشنبه) در نشست قرارگاه پدافند زیستی که در محل ستاد ارتش برگزار شد، اظهار داشت: بعد از فرمانِ فرماندهی معظم کل قوا برای تشکیل قرارگاه مقابله با کرنا در نیروهای مسلح، فرمانده کل ارتش من را به عنوان فرمانده میدانی ارتش برای مقابله با این ویروس منصوب کردند و پس از آن نیز رزمایش لبیک یا خامنه‌ای را طراحی و اجرا کردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا در کشور در حال خدمت به مردم بودند، اما در پی صدور اوامر فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح قدرتمند کشورمان از جمله ارتش و نیروی زمینی محوری پای کار آمدند.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح از جمله ارتش قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی در مواقع ضروری دارند. در حال حاضر همه یگان‌های نزاجا برای رفع آلودگی ویروس کرونا در سراسر کشور مشغول کار هستند.

فرمانده نزاجا ادامه داد: نیروی زمینی ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد که هر کدام از این بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های سیار وابسته به خودشان نیز دارند و امروز مشغول کار هستند.

وی اظهار داشت: فرمانده کل قوا در پیام خود بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحت یک رزمایش دفاع بیولوژیک که موجب افزایش اقتدار ملی شود تاکید داشتند. با توجه به حکمی که فرماندهی کل ارتش به اینجانب دادند، رزمایش بزرگی در گستره ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز «یا علی ابن ابیطالب»  تحت عنوان رزمایش لبیک یا امام خامنه‌ای ۹۸ شروع شد.

امیر حیدری با بیان اینکه هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور است، گفت: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است با این وجود برنامه این رزمایش در یک گستره ملی  و در ۲۱ استان در حال پایش مسافران و خدمت‌رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: استان‌هایی که ارتش در آنها حضور دارد قابلیت اجرای این رزمایش را دارند. با توجه به این گستردگی در مبادی ورودی مراکز استان‌های هدف، پست‌های غربالگری ایجاد کردیم تا کسانی که قصد ورود به استان‌ها را دارند ابتدا غربالگری شوند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ضدعفونی کردن معابر عمومی و محل‌های تجمع عمومی از دیگر اقدامات در این رزمایش است، افزود: توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه از دیگر اقدامات نزاجا در رزمایش است.

وی گفت: هر استانداری در سراسر کشور نیاز به کمک نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد، ما در خدمت خواهیم بود.
 
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۵۰۳۵۴
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}