۰

سفر وزیراطلاعات‌اسرائیل به پاریس در آستانه مذاکرات

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
به نقل از هاآرتض، در حالی که قرار است مذاکرات هسته ای با ایران چند روز دیگر از سرگرفته شود، «یووال اشتینیتز» وزیر اطلاعات اسرائیل، برای گفتگو درباره مذاکرات اتمی ایران راهی پاریس شده است.

به گفته سخنگوی وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، اشتینیتز از سوی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل، مأموریت دارد تا بر جزئیات توافقی که بر سر برنامه اتمی ایران در حال شکل گیری است، تاثیر بگذارد.

به نوشته روزنامه هاآرتض، وزیر اطلاعات اسرائیل قرار است امروز دوشنبه با «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه، و اعضای تیم فرانسوی مذاکره کننده با ایران دیدار و گفتگو کند.

این سفر در حالی انجام می شود که آمریکا همراه انگلیس، آلمان و فرانسه، کشورهای عضو گروه ۱+۵ در مذاکرات اتمی با ایران، بر وجود «هدف مشترک» میان خود تاکید کرده و گفته‌اند زمان آن است که جمهوری اسلامی «تصمیم‌های سختی» بگیرد.

موضع مشترک کشورهای غربی طرف مذاکره با ایران، تازه‌ ترین دور از مواضع مطرح شده اتمی، طی روزهای گذشته، در میان طیف گسترده‌ای از چهره‌های سیاسی، از مقامات ایران، آمریکا و دیگر مقامات ارشد کشورهای دیگر است.

وزیران خارجه کشورهای غربی حاضر در مذاکرات هسته ای ایران شامل، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، و «فرانک والتر اشتان مایر» وزیر خارجه آلمان، در تاریخ اول فروردین، در لندن گرد هم آمده و در مورد تازه‌ترین دستاوردها و روند مذاکرات هسته ای ایران با یکدیگر به گفتگو نشته اند.

در پی این دیدار بیانیه‌ ای از سوی فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا، منتشر شد که در آن آمده است: ما بر این عقیده‌ایم که پیشرفتی اساسی در مذاکرات رخ داده است، با این همه هنوز مسائل مهمی وجود دارند که هنوز توافقی در موردشان به دست نیامده است.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا، نیز تاکید کرده است که هر چهار کشور بر سر اهداف، نحوه رسیدن به آن‌ ها، راه‌ حل‌ ها و جدیت برای اثبات صلح‌آمیز بودن کل برنامه اتمی ایران، متحد هستند.
به نوشته رسانه های غربی موضوع نحوه رفع تحریم‌ ها، همچنان از مهمترین مسائل مورد اختلاف طرف‌ها به شمار می‌ رود.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۳۲۸۸۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.