۰

کاهش حجم آب سدهای تهران

تاریخ انتشار
جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۶
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حجم آب موجود در مخازن سد های تهران در پایان اسفندماه ۹۳ به ۳۵۱ میلیون مترمکعب رسیده و این درحالی است که این حجم در زمان مشابه سال پیش از آن ۴۰۴ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

حجم آب موجود درمخزن پنج سد لار، طالقان، کرج (امیرکبیر)، ماملو و لتیان در پایان سال گذشته به ترتیب ۱۳، ۱۴۵، ۵۵، ۲۵ و ۱۱۳ میلیون مترمکعب ثبت شد که در مقایسه با دوره مشابه سال پیش از آن ۱۳، ۱۱، ۲۴، ۲۳ و هفت درصد کاهش یافته است.

همچنین حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین کننده آب استان تهران در شش ماهه نخست سال آبی جاری (ابتدای مهرماه تا پایان اسفندماه ۹۳)، ۲۹۳ میلیون مترمکعب گزارش شده که این حجم نیز ۱۳ درصد درمقایسه با زمان مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

میزان آب ورودی به مخزن پنج سد تامین کننده آب تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۳۳۷ میلیون مترمکعب بود.

از ابتدای مهرماه تا پایان اسفندماه ۹۳ میزان آب ورودی به سد لار ۸۹ میلیون مترمکعب، طالقان ۵۸ میلیون مترمکعب، امیرکبیر ۶۹ میلیون مترمکعب، ماملو و لتیان ۷۷ میلیون مترمکعب گزارش شده است که این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته به ترتیب ۹۳، ۷۱، ۷۵ و ۹۷ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

بیشترین کاهش ورودی به مخزن دو سد ماملو و لتیان با ۲۱ درصد کاهش درمقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ثبت شده است ضمن آنکه ورودی سد لار چهار درصد، طالقان ۱۹ درصد و کرج هشت درصد کاهش نشان می دهد.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
کد مطلب : ۳۳۳۶۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.