۰

اظهارات ضدایرانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۶
به گزارش عصر تعادل، «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل متحد برای چندمین بار مدعی مداخله ایران در امور داخلی کشورهای دیگر شد و افزود ایران رفتارش در قبال منطقه را تغییر دهد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات» گفت: اگر ما می‌خواهیم همکاری داشته باشیم باید با یکدیگر ارتباط برقرار و باید اعتمادسازی کنیم، این دو اصل اساسی در همکاری است. اعتمادسازی نیاز به تغییر رفتار ایران در منطقه و عدم مداخله در امور دیگران دارد.

الزیانی افزود: ایران همسایه ماست و روابط تاریخی با ملت این کشور داریم. بین ملت دو کشور رابطه وجود دارد اما اختلافات در «سیاست» و عدم حل بحران‌ها از طرق مسالمت‌آمیز است به عنوان مثال ایران جزایر سه‌گانه را اشغال کرده و همواره از این کشور خواسته‌ایم برای حل این مسأله از طریق گفت‌وگو یا قانون جلو بیاید.

سوریه

عبداللطیف الزیانی در خصوص انتقادهایی که جامعه بین‌المللی نسبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل همدردی ناچیز با بحران انسانی سوریه مطرح کرده‌اند؛ ادعا کرد: این از ارزش‌ها  و اصول ماست که به اقدامات خود افتخار نمی‌کنیم ، فقط کویت چندین بار کنفرانس‌هایی برای کمک به مردم سوریه برگزار کرده است. وی سپس خواستار توقف سریع جنگ در سوریه و انتقال کمک‌های انسانی شد.

یمن

وی در خصوص مساله یمن نیز  گفت کشورهای عربی بر حل این موضوع بر اساس قطعنامه 2216 و طرح ابتکار خلیج (فارس) و برون‌رفت‌های گفت‌وگوهای ملی تاکید کرد.

لبنان

عبداللطیف الزیانی درباره لبنان مدعی شد: مشکل کشورهای عضو شورای همکاری با حزب الله است که نابودی لبنان را می‌خواهد و ما با این جنبش مانند یک گروه تروریستی رفتار می‌کنیم.
کد مطلب : ۸۵۰۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.