۰

الجبیر بار دیگر به یاوه‌گویی علیه ایران پرداخت

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
به گزارش عصر تعادل، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ بار دیگر به یاوه‌گویی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
 
 
یاوه‌گویی های تکراری وزیر خارجه عربستان سعودی علیه ایران در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ نیز ادامه پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، وی در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت: در حال حاضر منطقه با چالش های فراوانی مواجه است. ریاض آمادگی دارد تا با بسیاری از کشورها برای حل و فصل این چالش ها همکاری کند. 

این ادعای الجبیر در حالی است که بسیاری از بحران های منطقه به دنبال دخالت های مستقیم و غیرمستقیم عربستان سعودی ایجاد شده اند.

وی همچنین مدعی شد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فردی صاحب دستاوردهای مختلف است. او به ضرورت رهایی از خطر داعش ایمان دارد. ترامپ همچنین تلاش می کند ایران را مهار کند و این، همان چیزی است که ما می خواهیم. 

الجبیر که کشورش حامی اصلی تروریسم نه تنها در منطقه بلکه در جهان به شمار می رود، مدعی شد: ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است! 

وی مدعی شد: ایران از تمامی شیعیان می خواهد که از آن تبعیت کنند. ایران اقدام به قاچاق سلاح به یمن و برای انصارالله می کند. ایران جزئی از مشکل است و نه راه حل. ما نمیتوانیم بدون آنکه رفتار ایران تغییر کند، با آن همکاری کنیم.
کد مطلب : ۱۱۳۷۵۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
أَوْلَى النَّاسِ بِالْعَفْوِ، أَقْدَرُهُمْ عَلَى الْعُقُوبَة.

امام(عليه السلام) فرمود: سزاوارترين مردم به عفو كردن، تواناترينشان به هنگام كيفر دادن است.