۱

عبدالله صالح: دوران حوثی‌ها به سر رسیده/جایگاه طبیعی یمن در بین کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
به گزارش عصر تعادل، به نقل از روسیا الیوم، علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ الرأی کویت تصریح کرد: در یمن ممکن نیست که معادله "دولت کوچکی در داخل یک دولت" به وقوع پیوندد. همزیستی میان دولت و "شبه نظامیان"(حوثی‌ها) وجود ندارد.
وی که جهت‌گیری‌هایش کاملاً پس از همسویی با ائتلاف متجاوز به یمن تغییر کرده است، گفت: دوره قدرت "شبه نظامیان" پایان یافته است و از امروز به بعد همزیستی میان دولت با یک "دولت کوچک" وجود ندارد. جایگاه طبیعی یمنی‌ها در میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.
علی عبد الله صالح مدعی شد: «ما کارهای بسیاری را از انصارالله تحمل کردیم، اما سازش را ترجیح دادیم، دو گزینه در مقابل ما وجود داشت که یکی حفاظت از دولت و نهادها و حفاظت از جان مردممان در سراسر یمن بود و گزینه دیگر ادامه روش "شبه نظامیان" بود و باید  کاری را که لازم بود، می‌کردیم چراکه تاریخ به کسی رحم نمی‌کند.»
وی بدون درنظر گرفتن تجاوزهای وحشیانه ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره اعمال شده توسط این ائتلاف علیه یمن، مدعی شد: علت اصلی رنج‌های که یمن از داخل و خارج متحول می‌شود، حوثی‌ها هستند!
علی عبدالله صالح مدعی شد: "حوثی‌ها از انقلاب و جمهوری و وحدت انتقام می‌گیرند."
وی بر "گشودن صفحه‌ای جدید با کشورهای همسایه و ائتلاف کنندگان با آنها" تاکید کرد.
علی عبدالله صالح همچنین تعهد داد که پس از آنکه آتش بس برقرار شود و محاصره‌ها به ویژه محاصره فرودگاه برداشته شود، وارد مذاکرات مستقیمی از طریق قدرت قانونی که پارلمان نماینده آن است، شود و حوثی‌ها از بین برده شوند و سپس برای مرحله انتقالی تلاش شود.
کد مطلب : ۱۳۷۴۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.