۰

هواداران پرسپولیس کاری نکنند دشمن‎شاد شویم

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
هواداران پرسپولیس کاری نکنند دشمن‎شاد شویم
خبرگزاری عصر تعادل  به نقل از روزنامه خبرورزشی: یحیی گل‌محمدی چهره سرشناس فوتبال ایران، پس از جدایی از تراکتورسازی تبریز، تا امروز مصاحبه نکرده بود اما فرصتی دست داد تا با او در مورد اتفاقات اخیر در فوتبال ایران به صحبت بپردازیم. گل‌محمدی حرف‌های مهمی به زبان آورد‌‌؛ مشروح این مصاحبه را بخوانید.
کیفیت شهرآورد معمولی بود
شهرآورد اخیر، کیفیت معمولی داشت. استقلال خوب بازی کرد اما آن‌قدرها هم که می‌گویند فوق‌‌‌العاده نبود چون می‌خواست برتری خود را حفظ کند. البته با توجه به حساسیت‌هایی که در شهرآورد وجود دارد، باید گفت شفر کار عاقلانه‌ای کرد اما کیفیت بازی در نیمه اول خوب نبود. پرسپولیس هم در نیمه اول اشتباهات فردی و فنی زیادی داشت اما نیمه دوم کمی بهتر بازی کرد هر چند در نهایت نتوانست به خواسته‌‌اش برسد و بازی را باخت.
متوجه این انتقادات نمی‌شوم
من متوجه انتقاداتی که از برانکو می‌کنند نمی‌شوم. برانکو در این فصل عملکرد فوق‌‌‌العاده‌ای داشته و یادمان نرود که پرسپولیس را در چه شرایطی تحویل گرفت و حالا این تیم چه شرایطی دارد. پرسپولیس بعد از دو دهه می‌خواهد قهرمانی‌‌اش را تکرار کند. آخرین باری که پرسپولیس دو بار پشت ‌سر هم قهرمان شد، به دهه ۷۰ برمی‌گردد. من کاری ندارم که چه خدمات دیگری به ما داد اما می‌گویم او بهترین نتایج را با پتانسیلی که داشت، در این سال‌ها گرفته است. تیم را به نیمه‌نهایی آسیا برد و دو جام عالی گرفت. نمی‌گویم برانکو را نقد نکنید اما برانکو شایسته احترام است نه انتقاد. باید با احترام، او را نقد کرد. این مسائلی که شاهدش هستیم، جز آسیب زدن به تیم و شاد شدن دشمنان پرسپولیس، اتفاق دیگری در پی ندارد. به هواداران می‌گویم مراقب باشید «دشمن‎شاد» نشوید.
برخی منتقدان چشم‌شان را بسته‌اند
هر مربی برای چیدن ترکیب اصلی تیمش، نظر و عقیده‌ای دارد اما چون من در تیم نیستم و از شرایط تمرینی و جو پرسپولیس خبر ندارم، نمی‌توانم از ترکیب اصلی یا تعویض‌های برانکو ایراد بگیرم. دلیل اینکه چرا برخی می‌خواهند به تندترین شکل ممکن، پرسپولیس را نقد کنند را نمی‌دانم، حتماً آن‌ها چیز بیشتری از کادر فنی این تیم می‌دانند. برانکو بالای سر تیم است و اطلاعات کافی دارد، تعویض می‌کند، تاکتیک می‌چیند و کارش را انجام می‌دهد. مگر پرسپولیس بد نتیجه گرفته که این‌طور به تیم حمله می‌کنند؟ کدام فصل، پرسپولیس ۵ هفته زودتر با ۲ باخت قهرمان شده است؟ خوب است ما یک‌سری مسائل را هم ببینیم. متأسفانه برخی از دوستان ما، چشم‌شان را بسته‌اند و شرایط را نمی‌بینند. خودتان را برای یک ساعت جای برانکو بگذارید‌‌؛ تیم را دوباره قهرمان کرده، با دومین باخت، این‌طور تحت فشار قرار گرفته است. قبول دارم باخت شهرآورد تلخ است و پرسپولیس باید برنده شهرآورد می‌شد اما مگر همیشه تیمی که در جدول، موقعیت بهتری داشته، برنده شهرآورد‌ها بوده است؟ یک روز توپ وارد گل می‌شود و روز دیگر نمی‌شود‌‌؛ یک روز یک مربی اشتباه می‌کند و روز دیگر، اشتباهش را جبران می‌کند.
شهرآورد یک صحنه مشکوک داشت
دوست ندارم در مورد اتفاقات مشکوک داوری در شهرآورد صحبت کنم اما من یکی از صحنه‌ها را دیدم و به نظرم مشکوک به پنالتی بود. چون کارشناس داوری نیستم، نمی‌توانم صحبت و آنالیز بیشتری داشته باشم. کارشناس داوری باید نظر بدهند. با این حال می‌گویم فغانی از نخبگان تاریخ داوری ماست که مشغول آمادگی برای قضاوت در جام جهانی‌ است.
نمی‌خواهم به تراکتور حاشیه وارد کنم
روزی که از پرسپولیس و ذوب‌آهن جدا شدم، حرفی در مورد آن تیم‌ها نزدم تا حاشیه‌ای برای تیم‌هایی که برای‌شان زحمت ‌کشیدم، نسازم. در مورد تراکتور هم مثل تیم‌های سابقم نظری نمی‌دهم. تراکتور یک تیم بزرگ، باشخصیت و پرطرفدار است که امیدوارم تا پایان فصل، نتایج خوبی بگیرد. این تیم ان‌شا‌ءالله با کسب نتایج خوب در ادامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند به دور بعدی برسد.
ساختار باشگاه مشکل دارد
در این سال‌ها مربیان زیادی به تراکتورسازی آمدند و رفتند که اتفاقاً مربیان بزرگی بودند اما هیچ یک، آن‌طور که هواداران انتظار داشتند، نتیجه نگرفتند. این موضوعی است که باید کارشناسی شود. به عقیده من ساختار باشگاه مشکل دارد و همه چیز به مسائل فنی مربوط نمی‌شود. باید به امکانات، زیرساخت‌ها و پشتوانه این باشگاه بیشتر توجه شود.
من در بحران، سرمربی تراکتور بودم
روزی که هدایت تراکتورسازی را قبول کردم، این تیم در بحران به سر می‌برد. حق جذب بازیکن نداشتیم و بازیکنان اصلی نیز، یکی یکی از تیم جدا می‌شدند. مجبور بودیم چند بازیکن جوان از آکادمی باشگاه جذب کنیم، بازیکنانی که امروز و با سرمربی جدید هم در ترکیب اصلی به میدان می‌روند. من در بحران سرمربی تراکتور بودم، وقتی که تنها ۱۰ بازیکن بزرگسال داشتیم و باقی بازیکنان را از بین جوانان و امیدها انتخاب کردم. به این جوان‌ها که کسی اسم‌شان را نشنیده بود، در ۴۰ درصد دیدارها، بازی دادم. کارهای زیادی کردیم تا تیم از بحران خارج شود و تا نیم‌فصل، شرایط خوبی داشته باشد. بعد از آن هم ببینید که چه بازیکنانی برای تراکتور جذب کردیم‌‌؛ بازیکنانی که همه‌شان امروز ستاره تیم هستند. امیدوارم ارتورول سائلام مربی ترکیه‌ای بتواند در ادامه راه، موفقیت‌های بیشتری برای تراکتور به دست بیاورد و در این تیم موفق باشد.
هواداران تراکتور بامعرفت هستند
هواداران تراکتورسازی سرمایه‌های این باشگاه هستند. ما در دورانی که در تراکتور بودیم با کمک هواداران تا حد زیادی از بحران خارج شدیم. آن‌ها عاشق تیم هستند و عشق و علاقه‌شان می‌تواند تضمین‌کننده موفقیت‌های تراکتورسازی در آینده باشد. ان‌شا‌ءالله با زحمات هواداران، بازیکنان و کادر فنی، تراکتور در فصل آینده یک تیم خوب داشته باشد. بهترین‌ها را برای تیم آرزو دارم. هواداران این تیم، بامعرفت هستند. آن‌ها ایمان داشته باشند تراکتور به زودی به روزهای خوب خود می‌رسد.
لیگ را زیر نظر دارم
در این مدت، چند پیشنهاد به دستم رسید اما یا مورد پسند من نبود و یا به اندازه کافی رسمیت نداشت به همین علت تصمیم گرفتم به استراحتم ادامه دهم. فعلاً خانه‌نشین هستم اما به عنوان یک مربی همه بازی‌های لیگ و آسیایی را زیر نظر دارم تا از فضای فوتبال ایران دور نباشم.
کد مطلب : ۱۳۷۵۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.