۰

جدل در بهارستان !

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹
موضوع وعده رفع حصر است که از سال 92 در تبلیغات انتخاباتی هم محمدرضا عارف اصلاح طلب پیگیری و وعده اش را داد و هم حسن روحانی اعتدالگرا صحبت از برداشتن حصر به میان آورد اما در این میان هیچ کسی مانند علی مطهری اصولگرا پیگیر مسئله رفع حصر نبود برای همین سوال از وزیر دادگستری را کلید زد. 
چگونه هفت سال مجازات حصر تجویز می شود؟
از آنجایی که برخی اصولگرایان سخت اصرار بر ادامه حصر دارند و از آن دفاع می کنند هرجا صحبت از رفع حصر به میان بیاید از کوره در می روند . وقتی دستور کار مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه به سوال علی مطهری از وزیر دادگستری رسید ان هم با موضوع حصر تحرک اصولگرایان هم آغاز شد کریمی قدوسی که دائما میان صندلی ها حرکت می کرد. میکروفن علی مطهری روشن شد و گفت: سؤال من سیاسی و جناحی یا فراکسیونی نیست، ملی است و با هدف حل یکی از مشکلات اجتماعی کشور که آثار سیاسی و اقتصادی داشته است مطرح می‌شود. بدیهی است که حصر خانگی رهبران یک حرکت اجتماعی مادامی که جامعه در حال التهاب و آشوب است، برای فرونشاندن آن التهاب قابل قبول است و در کشورهای دیگر هم اتفاق می‌افتد. اما ادامه آن پس از بازگشت آرامش به جامعه بدون حکم قضایی خلاف قانون اساسی است.
وی افزود: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی پرداختن به این گونه مسائل مهم کشور و نظارت بر حسن اجرای فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت است، کاری که معمولا در مجالس گذشته و حال مغفول بوده است. اما امروز اهمیت پرداختن به این گونه مسائل به خاطر ضرورت اتحاد ملی در جنگ اقتصادی که با آمریکا و اسرائیل در پیش داریم مضاعف شده است. امروز بیش از گذشته نیاز به رفع کدورتها و وحدت ملی داریم. یکی از موضوعاتی که منشأ کدورت و تفرقه میان ملت یا سیاسیون شده است همین مسئله حصر خانگی است.
کد مطلب : ۱۴۱۷۶۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.