۰

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران : ناوهاي هواپيما بر آمريكا در تير رس ايران

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران : ناوهاي هواپيما بر آمريكا در تير رس ايران
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» در خصوص برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم پیاده روی اربعین علی رغم میل دشمنان، اظهار داشت: پیاده روی اربعین یک جریان خروشان از انسان هایی است که روی زمین کهکشانی را ترسیم میکنند و برای یک هدف واحد حرکتی عظیم را برای گرامیداشت مصیبت های اهل بیت (ع) ترتیب میدهند.
وی گفت: هر اقدامی که برای زنده نگهداشتن اسلام باشد از سوی دشمنان مورد هجمه قرار میگیرد. اربعین هر سال تبدیل به یک پدیده جدید می شود و اربعین هر سال خاص آن سال است؛ دشمنان که فکر می کردند می توانند از وقوع با شکوه آن جلوگیری کنند دیدند که هیچ یک از فشارهای اقتصادی مانع از رفتن زوار نشد، چرا که مطلوب ترین آرزوی مردم این است که در مسیر امام حسین (ع) سختی بکشند و از واقعه عاشورا پاسداری کنند.
اهم اظهارات سلامی به شرح زیر است:
* هنر اصلی ملت ایران ایجاد شاخص های جدید در حرکات اجتماعی است که باعث سردرگمی محاسبات دشمنان می شود. ملت ایران سختی ها را با اعتقادات خود جابجا نمی کنند؛ اربعین آستانه تحمل سختی جامعه را افزایش می دهد و به نوعی اربعین تمرین سختی است. وقتی مردم زندگی خود را با عاشورا مقایسه می کنند همه چیز برایشان آسان می شود، دشمنان خواستند نشان دهند که تحریم ها روی اعتقادات آنها تاثیر میگذارد ولی مردم نشان دادند هیچ اقدامی نمی تواند روی اعتقادات آنها تاثیر گذار باشد و با شکوه هر چه تمام تر در این مراسم حضور پیدا کردند.
* اربعین علاوه بر ابعاد معنوی که دارد؛ یک بعد سیاسی بزرگ دارد. پیامی به همه جهان استکبار دارد و آن اینکه مسلمانان در مسیر امام حسین (ع) ایستاده اند. عاشورا آفرینش گر حیات جاودان برای کسانی است به دنبال زندگی با عزت هستند. امشب و فردا برای مردم ایران با شکوه است، آمریکا در ابتدا گفت صادرات نفت ایران را به صفر می رساند ولی بعد آن را تغییر دادند چرا که متوجه شدند نمی توانند این خواست خود را در عمل اجرایی کنند و دیدید که هشت کشور را هم از تحریم های خود علیه ایران مستثنی کردند و این یک جلوه از پیروزی جمهوری اسلامی ایران است.
* دشمنان ما تلاش بسیاری کردند تا موج شوک های بسیاری را به ما وارد آورند، آنها تلاش کردند تا جامعه ما با این اقدامات از تعادل بازگردد و آنها از وضعیت ایجاد شده استفاده کنند، دشمنان همواره رویای سقوط نظام ما را در ذهنیت خود داشته و دارند. آنها بسیار تلاش کردند ارتباطات بین المللی ما را قطع کنند و ما را در جزیره ای تنها قرار دهند اما امروز خودشان بیش از همه در انزوای بین المللی قرار گرفته اند. متحدان آمریکا از جمله پاکستان، ترکیه و کانادا امروز با این کشور مشکل دارند. جنگ تجاری با چین و اروپا نمونه دیگری از این وضعیت است که نشان از تنها ماندن آمریکا در عرصه بین‌المللی است.
* اروپایی که همیشه با آمریکا همراه بود امروز دیگر از آن کشور تبعیت ندارد، از طرفی روسیه به دنبال جنگ سرد جدیدی با آمریکا است و در کل اینکه، جهان به تدریج در حال متحد شدن علیه آمریکا است. همانطور که رهبری هم فرمودند آمریکا به دلیل سیاست های اشتباه و از دست دادن منطق سیاسی به تدریج در حال افول است. آمریکا تلاش کرد ما را تحت فشار قرار دهد تا به لحاظ سیاسی تسلیم آنها شویم که این تا کنون جواب نداده و نخواهد داد.
 
کد مطلب : ۱۴۳۸۹۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.