۰
بیرانوند و هاشمی قهرمان دسته 102 کیلوگرم جهان شدند

2 طلای ناب دیگر برای وزنه برداری ایران

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲
2 طلای ناب دیگر برای وزنه برداری ایران
به گزارش عصر تعادل، در ادامه رقابت‌های قهرمانی وزنه برداری 2018 جهان در ترکمنستان، امشب و از ساعتی پیش علی هاشمی و رضا بیرانوند در دسته 102 کیلوگرم روی تخته رفتند.
 
یک ضرب
در  حرکت یک ضرب علی هاشمی در حرکت اول وزنه 172 کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم هم وزنه 177 کیلوگرمی را بالای سر برد. او در حرکت سوم خود موفق به مهار وزنه 179 کیلوگرمی شد  تا به مقام دوم و مدال نقره حرکت یک ضرب برسد. در این حرکت بیرانوند با 175 کیلوگرم به مقام چهارم رسید. در این حرکت اکبر جورائف از ازبکستان با 180 کیلوگرم به مدال طلا رسید.
 
دو ضرب
در حرکت دو ضرب اما اوج درخشش وزنه برداران کشورمان در حرکت دوضرب بود. هاشمی در نخستین حرکت خود در این حرکت وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد. او در حرکت دوم خود هم وزنه 217 کیلوگرمی را مهار کرد. هاشمی در حرکت سوم خود نتوانست ازپس وزنه 221 کیلوگرمی بربیاید اما او با مجموع 396 کیلوگرم، قهرمان مجموع این دسته شد.
 
بیرانوند اما کار خود را با وزنه 207 کیلوگرمی آغاز کرد که موفق به مهار آن نشد. در حرکت دوم بیرانوند وزنه 208 کیلوگرمی را بالای سر برد. او با مهار وزنه 218 کیلوگرمی، قهرمان حرکت دوضرب شد و مدال طلای دو ضرب و برنز مجموع را به خود اختصاص داد.
 
ضمن اینکه دیمیتری چوماک از اوکراین هم با مهار وزنه 217 کیلوگرمی موفق شد نقره دوضرب و نقره مجموع را به خود اختصاص دهد.
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب : ۱۴۳۹۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.