۰

مجیدی با«آواز گنجشک‌ها»و ده‌نمکی با«معراجی‌ها»مهمان مردم می‌شوند

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
مجیدی با«آواز گنجشک‌ها»و ده‌نمکی با«معراجی‌ها»مهمان مردم می‌شوند
۲۳ فیلم ایرانی و خارجی، امروز و فردا از شبکه‌های گوناگون سیما پخش خواهند شد. فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «معراجی‌ها»، «آواز گنجشک‌ها»، «خواهرزاده‌های ماجراجو»، «ماموریت آقای شادی»، «پلیس کوچولوهای مخفی»، «دویدن در مه»، «آخرین مجرد»، «محرمانه تهران»، «تسخیر کوهستان ببر»، «راه طولانی خانه»، «یک حقیقت تلخ»، «سقوط»، «زرافه»، «کیوی پرنده»، «سرزمین فردا»، «گنج پنهان»، «ریشه در آسمان»، «پاندای کونگ فوکار»، «شنل قرمزی»، «فوتبال دستی»، «خداحافظ کریستوفر رابین»، «حقیقت محض» و «جاده‌های سرد»، پنج‌شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ دی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.
پنجشنبه و جمعه، شبکه نمایش مثل دیگر روزهای هفته، شاهد نمایش چند فیلم سینمایی خواهد بود؛ «تله مرگ»، «ده رقمی»، «جک و لوبیای سحر آمیز»، «بند باز»، «ماچوکا»، «سرافراز» و «تروا»، پنج‌شنبه ۱۳ دی  در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند. فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «دریل بیت تیلور»، «دلاوران کوچه دلگشا»، «برای بهترین دوستم»، «ستاره‌های روی زمین»، «شب روی شیلی»، «آفتاب سرخ» و «زیر درخت هلو» هم جمعه ۱۴ دی در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.
علی نصیریان، رضا کیانیان، محمدرضا شریفی‌نیا، اکبر عبدی، علیرضا خمسه، محمود عزیزی، رضا رویگری، حمید جبلی، سحر قریشی، رضا ناجی، مجید صالحی و زیبا بروفه از جمله بازیگران فیلم‌های ایرانی هستند که تعطیلات آخر این هفته روی آنتن تلویزیون می‌روند. مایکل داگلاس، رابرت دووال و جورج کلونی هم سرشناس‌ترین بازیگران هالیوودی این پنجشنبه و جمعه هستند.
شبکه یک 
- فیلم سینمایی «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی، پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
این فیلم در مورد محمد، جوانی است که شوق رفتن به جبهه را دارد اما با مخالفت‌های سرسختانه پدرش مواجه می‌شود و پدر برای رفتن او به جبهه شرط‌های عجیب و غریب می‌گذارد تا اینکه محمد شبانه از خانه فرار می‌کند و به جبهه می‌رود و پدر برای بازگرداندن او راهی منطقه می‌شود...
محمدرضا شریفی‌نیا، اکبر عبدی، محمود عزیزی، رضا رویگری، سیدمهرداد ضیایی، سیدجواد هاشمی، مهران رجبی، حمید لولایی، مجید مشیری، برزو ارجمند و علی صادقی در فیلم سینمایی «معراجی‌ها» هنرنمایی کرده‌اند.
- فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» به کارگردانی مجید مجیدی، جمعه ۱۴ دی ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «مرد ساده و میانسالی به نام کریم در یک مزرعه پرورش شترمرغ کار می‌کند و شیفته کارش است. برحسب اتفاق یکی از شترمرغ‌ها از مزرعه فرار می‌کند. کریم چند روزی به جستجو می‌پردازد، اما موفق نمی‌شود شترمرغ را بیابد و در نتیجه از کار اخراج می‌شود. او که سال‌ها در روستا زندگی کرده است و عادت به زندگی شهری ندارد برای کسب درآمد و پرداخت هزینه‌های خانواده خود راهی شهر تهران می‌شود تا از طریق مسافرکشی با موتورسیکلت امرار معاش کند. او در ابتدا گیج و سردرگم شده و ...
رضا ناجی، کامران دهقان، حامد آغازی و پویا صالحی در فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» هنرنمایی کرده‌اند.
شبکه دو 
- فیلم سینمایی «خواهرزاده‌های ماجراجو» به کارگردانی مارتین مایه رنارد، پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ‌۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی پیتر مایگند و ماتیلده هوگ کلبن خواهیم دید: «آقای اریک لوند استاد دانشگاه در رشته جامعه‌شناسی و تعلیم و تربیت کودکان، در راستای تحقیقات و مطالعاتش، در جستجوی یافتن دلایل عدم تفاهم و درک متقابل فرزاندان و والدین‌شان هست و اینکه چرا در جوامع غربی ارتباط بین والدین و فرزاندانشان سردتر شده و نیز عشق میان زن و شوهر نیز دیگر آن دوام و ثبات سال های قبل را ندارد. او ادعا دارد که روابط اعضای خانواده‌ها مانند قبل استحکام ندارد و معتقد است در دوران جنگ جهانی دوم و به هنگام سختی و مشکلات، مردم و به خصوص خانواده‌ها روابطشان عمیقتر، مستحکم‌تر و عاطفی‌تر بوده و احترام میان افراد نیز بیشتر بوده است. آقای لوند برای اینکه بتواند در دانشگاه بماند و به تدریس ادامه دهد مجبور می‌شود شرط رئیس دانشگاه مبنی بر اثبات ادعاهای خود را بپذیرد و ...»
- فیلم سینمایی «ماموریت آقای شادی» به کارگردانی محمدرضا زهتابی، پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
این فیلم درباره آقای شادی و همسرش است که هر دو بازرس بیمه‌های اجتماعی هستند، آن دو پس از سال‌ها ازدواج، در انتظار نوزادی هستند که زندگی سوت و کور آنها را شادی و نشاط ببخشد. آن دو مسئول پیگیری پرونده کارگری می‌شوند که مسئول برق یکی از کارخانه‌های خصوصی بوده و پس از آتش سوزی کارخانه مقصر شناخته شده و دچار بیماری روانی شده است که ...
علیرضا خمسه، شهره لرستانی، عبدالرضا اکبری، پوراندخت مهیمن، جهانگیر فروهر و جواد امجدی در فیلم سینمایی «ماموریت آقای شادی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.
- فیلم سینمایی «پلیس کوچولوهای مخفی» به کارگردانی مایک مارزوکا، جمعه ۱۴ دی ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: «دیک، آنه و جورج قصد دارند تعطیلات را در خانه یکی از اقوام خود سپری کنند. جولیان دختر خانواده بیشتر اوقات را به تنهایی بازی می‌کند و به سختی با مهمان‌های جدید ارتباط برقرار می‌کند. دیک، آنه و جورج متوجه می‌شوند که سگی در غار گرفتار شده است و آن را نجات می‌دهند. با آمدن جولیان به جمع بچه‌ها، آنها متوجه می‌شوند که تیمی سگ نجات یافته، سگ جولیان است که در بیرون از خانه جولیان از آن نگهداری می‌کند. بچه‌ها در همان روز در غار متوجه پیامی رادیویی از قاچاقچیان مبنی بر سرقت اختراع کوئنتین، پدر جورج می‌شوند. کوئنتین در جزیره‌ای برای خود آزماشیگاهی راه‌اندازی کرده تا روی یک روش جدید تولید انرژی کار کند که افرادی تصمیم دارند این اختراع را از او سرقت کنند، اما نه پلیس و نه حتی مادر جورج حرف بچه‌ها را باور نمی‌کنند و آنها مجبور می‌شوند خودشان به تنهایی به دنبال پیدا کردن سارقان بروند. بچه‌ها بعد از چند بار اشتباه در شناسایی سارقان و خرابکاری در کار بزرگ‌ترها مجبور به ترک آنجا و برگشت به شهر خود می‌شوند. جولیان که تنها مانده است، متوجه می‌شود که ...»
- فیلم تلویزیونی «دویدن در مه» به کارگردانی سیدمحسن میرحسینی، جمعه ۱۴ دی ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: «لعیا زن جوانی است که پس از درگذشت همسرش با پسر کوچکش پوریا زندگی می‌کند. پس از گذشت چندین سال، او  با یکی از همکارانش در آموزشگاه رانندگی به نام پیام نامزد کرده و تصمیم دارند زندگی مشترک تشکیل دهند. طبیعتاً پوریا از این مسأله ناراحت است و تلاش‌های پیام و همچنین لعیا برای ایجاد پذیرش شرایط جدید در او با شکست مواجه شده است. در این بین، شبی، لعیا به همراه پوریا به سمت خانه‌اش در حال رانندگی است که به علت باران بسیار شدید ناخواسته با یک عابر پیاده برخورد می‌کند. وی که بسیار ترسیده، با ترس صحنه تصادف را ترک می‌کند، غافل از اینکه پوریا در آن لحظه خواب نبوده و ماجرا را فهمیده است. اما لعیا دائم سعی در انکار موضوع دارد و اینکه آن عابر توسط ماشین دیگری مصدوم شده و تنها خطای لعیا نرساندن او به بیمارستان بوده نه تصادف با او. اما از سوی دیگر او نمی تواند نسبت به این ماجرا بی‌تفاوت باشد و پیگیر وضعیت آن عابر می‌شود که ...»
فهیمه سلیمانی، مهدی سپهراد و عرشیا حسن‌زاده در این تله فیلم هنرنمایی کرده‌اند.
شبکه سه 
- فیلم سینمایی «آخرین مجرد» به کارگردانی محمدرضا فاضلی، پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
داستان این فیلم درباره جوانی به نام ولی است که بارها به خواستگاری رفته و نتوانسته ازدواج کند. او بر حسب اتفاق با اتومبیل خانم جوانی تصادف می‌کند و درگیر ماجراهای پیچیده، کمدی و جالبی می‌شود.
مجید صالحی، زیبا بروفه، حمید لولایی، علی صادقی، مهران رجبی، امیر نوری، مریم امیرجلالی، افسر اسدی و هایده حائری در فیلم سینمایی «آخرین مجرد» ایفای نقش کرده‌اند.
- فیلم سینمایی «محرمانه تهران» به کارگردانی مهدی فیوضی، پنج‌شنبه ۱۳ دی ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۴۵۲۰۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.