۰

کمیسیون انرژی مجلس پیشنهاد داد؛ هدیه 100 لیتر بنزین هر 3 ماه یک بار

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
کمیسیون انرژی مجلس پیشنهاد داد؛ هدیه 100 لیتر بنزین هر 3 ماه یک بار
به گزارش «عصر تعادل» ، اسدالله قره‌خانی درباره پیشنهادات بنزینی مجلس اظهار داشت: مباحثی در مجلس مبنی بر دو فوریتی و سه فوریتی مطرح و پس گرفته شد، بعد از مصوبه سران قوا نیز یک طرح دو فوریتی برای جلوگیری از تورم داده شد، اما طرحی تصویب شد که ورود نشود. حتی بنده پیشنهاد دادم که با حفظ چارچوب، سقف سهمیه‌بندی از 60 به 120 لیتر افزایش یابد و به این ترتیب نرخ 3 هزار تومان تا اندازه‌ای خاصیت خود را برای اقشار پایین جامعه از دست می‌دهد، چون نیازشان را با 120 لیتر در ماه مرتفع می‌کنند و اگر کسری بیاورند مقدار ناچیزی است و گفته شد چون مغایر با مصوبه است، قابل قبول نیست.

وی افزود: حتی پیشنهاد دادیم هدیه‌ای در نظر گرفته شود مثلا هر سه ماه یکبار 100 لیتر به افراد هدیه دهیم، این طرح توسط نمایندگان امضا شد اما در حال حاضر بعید است این اصلاحات صورت بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: نظر بنده از ابتدا تک نرخی اما باشیب ملایم نه با این شیب تند که شوک‌آور و در جامعه نگرانی ایجاد کند، بود.

وی یادآور شد: در هر حال نرخ کنونی بنزین مصوبه سران قوا و ابلاغی از سوی رهبری است، اما امکان این وجود دارد که در آینده خلاها و ناکارآمدی‌های احتمالی بررسی و اصلاحات صورت گیرد.
مرجع : ایلنا
کد مطلب : ۱۴۵۴۵۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.