۰

حضور بالگردهای سپاه در مناطق سیل‌زده

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
حضور بالگردهای سپاه در مناطق سیل‌زده
به گزارش عصر تعادل فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: با توجه به قطع ارتباط راه‌های روستایی در اثر وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، نیروی زمینی در حال حاضر ۳ فروند و نیروی دریایی نیز یک فروند بالگرد Mi-۱۷ را برای امدادرسانی فعال کرده‌ است.

 سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان افزود: پس از بازدیدی که به وسیله بالگرد از بخش بزرگی از مناطق سیل زده چابهار داشتیم مشخص شد اشکال اساسی قطع ارتباطات زمینی روستاهای در محاصره سیل است؛ بنابراین بیشترین امداد از طریق ترابری هوایی و بالگردها صورت می‌گیرد که نیروی زمینی سپاه تاکنون ۳ فروند و نیروی دریایی نیز یک فروند بالگرد Mi-۱۷ را در این خصوص فعال کرده است.

وی ادامه داد: فرماندهان ما اعم از فرمانده نیروی زمینی، نیروی دریایی و همچنین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی در منطقه حضور دارند و همه امکانات مهندسی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور در منطقه فعال هستند و تا این لحظه ۱۰۰ دستگاه ادوات مهندسی برای برقراری اتصالات و ارتباطات زمینی مشغول فعالیت هستند.

فرمانده کل سپاه  گفت: آشپزخانه های صحرایی متعددی برقرار شده که روزانه هزاران پرس غذا را فراهم می‌کند و از فردا نیز ۵۰ هزار پرس روزانه طبخ خواهد کرد. همچنین حدود ۱۰ هزار بسته معیشتی و غذایی نیز تاکنون توزیع شده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه رده‌های مختلف سپاه در حال فعالیت در منطقه هستند، تصریح کرد:  سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، گروه‌های جهادی و نیروهای زمینی و دریایی با همه یگان‌ها در منطقه فعال هستند. پایگاه دریایی چابهار هم فعال است و امکانات دیگری نیز توسط نیروی دریایی سپاه در حال گسیل به منطقه است و امیدواریم ظرف روزهای آینده شاهد بازگشت تدریجی شرایط به قبل باشیم.

 
 
 
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۴۷۳۱۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}