۰

کاهش قیمت سبزی و صیفی‌جات

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
کاهش قیمت سبزی و صیفی‌جات
علی امامی از کاهش قیمت پیاز در میدان مرکزی میوه و تره‌بار خبر داد و اظهارداشت: طی یک هفته اخیر قیمت این محصول ۲۰۰ تومان کاهش یافته و به ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومان رسیده، ضمن اینکه فقط ۲۲۰ تومان هزینه حمل این محصول از مبادی تولید تا تهران است.

وی، قیمت گوجه فرنگی را نیز بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: امروز دوشنبه قیمت سیب زمینی کاهش یافته و بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومان و قیمت سیب زمینی نو ۵۵۰ تومان است، ضمن اینکه فراوانی محصول و عرضه زیاد علت این مساله است.

امامی از کاهش قیمت سبزی نیز خبر داد و گفت: نرخ سبزی پلو، کوکو، قورمه و آش بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان، سبزی خوردن ۴۰۰ تومان، هندوانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان، ملون ۱۸۰۰تومان، طالبی ۱۸۰۰ تومان، توت فرنگی بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان، گوجه سبز بین ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان و خیار بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان است.

به گفته معاون اتحادیه بارفروشان، قیمت هرکیلوگم سیب بین ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان، کرفس ۳۰۰ تومان، کلم سفید ۳۰۰ تومان، کلم قرمز ۶۰۰ تومان، کاهو رسمی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان، کاهو سالادی ۶۰۰ تومان و کاهو چینی ۶۰۰ تومان است.

امامی، قیمت موز را ۴۰۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت یک کارتون ۶ تایی آناناس ۴۵ هزار تومان، نارگیل بین ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و پرتقال بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه در میدان مرکزی قیمت همه اقلام میوه، سبزی و صیفی‌جات ارزان و مناسب است از گران فروشی مراکز خرده‌فروشی انتقاد کرد و گفت: مغازه‌ها این محصولات را به قیمت پایین خریداری می‌کنند و به ۳ تا ۴ برابر قیمت واقعی، آنها را به فروش می‌رسانند به عنوان مثال کاهویی که از میدان ۴۰۰ تومان خریداری شده بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به دست مردم می‌رسد.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۳۶۷۳۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.