۰

مونسان: توریست‌های اروپایی در حال بازگشت به ایران هستند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
مونسان: توریست‌های اروپایی در حال بازگشت به ایران هستند
علی اصغرمونسان درباره تأثیر تحریم های ۱۳ آبان بر درآمدهای ارزی حوزه گردشگری به خبرآنلاین گفت: خوشبختانه آمارهای شش ماهه نخست سال در بخش گردشگری نشان می دهد که این حوزه تحریم پذیر نیست. خیلی امیدواریم که بعد از ۱۳ آبان نیز دچار مشکل جدی نشویم و همین روند ادامه پیدا کند.
وی افزود: خوشبختانه در شش ماه نخست سال اگر در بخش اروپایی کاهش گردشگر داشتیم در بخش منطقه ای جبران شد. بخش منطقه ای ما جزء تروریست پرقیمت است چون عموما توریست درمانی هستند و ترکیبی عمل می کنند  یعنی برای درمان به ایران می آیند اما بعد به تفریح و گردشگری می پردازند بنابراین به خوبی آمار کاهش گردشگر اروپایی جبران شد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به آمارهای گردشگری در دو هفته آخر شهریور اظهار کرد: سیگنال ها از آمار توریسم اروپایی نشان می دهد که وضعیت در این بخش در حال بازگشت به حالت قبل است. در فضایی که ایجاد شد و در بازار تفاوت نرخ ارز را شاهد بودیم، شاید از این اتفاق احساس ناامنی به اروپایی ها دست داد حال آنکه بحث موضوع امنیت از موضوعات اقتصادی جدا است.
وی با بیان اینکه اروپایی ها متوجه شدند امنیت کشور سر جایش است، افزود: پیش بینی می کنیم به مرور آمار گردشگر اروپایی به حالت نرمال بر می گردد که از هفته پایان شهریور سینگال هایش شروع شده است.
مونسان درباره تمهیدات تبدل دلار و یورو به ریال برای گردشگران گفت: الان مشکلی وجود ندارد. اوایل نوسانات نرخ ارز، دولت صرافی ها را از خرید و فروش ارز منع کرد، آن زمان گردشگران برای تبدیل ارز با مشکلاتی مواجه بودند و نمی توانستند کجا باید ارز خود را به ریال تبدیل کنند. این مسئله موجب شده بود که راننده تاکسی هم ارز را تبدیل به ریال می کرد اما الان چنین مشکلی دیگر وجود ندارد و گردشگران خارجی در صرافی ها این کار انجام می دهند.
 
کد مطلب : ۱۴۳۸۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.