۰

فرمانده جدید جنگ های آمریکا کیست؟‌

تاریخ انتشار
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
مک کینز که امسال دوره کوتاهی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگنون) بود، سه شنبه این هفته به طور رسمی در برابر قانونگذاران کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا درباره انتصابش به عنوان رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا و سوالات احتمالی در زمینه راهبرد جدید آمریکا در قبال افغانستان و درگیری های دیگری مانند جنگ سوریه توضیح می دهد.
به نوشته این هفته نامه، با توجه به حوادث اخیر، از جمله ترور ناموفق فرمانده آمریکا در افغانستان، کارایی راهبرد 'دونالد ترامپ' در رابطه با افزایش شمار سربازان آمریکایی در افغانستان به منظور کمک به نیروهای این کشور برای واداشتن طالبان به مذاکره را زیرسوال می برد.
مک کنیز قریب به یقین تایید صلاحیت می شود و جای 'ژوزف ووتل' را می گیرد. مک کنیز در سال 2009 به عنوان معاون نیروی بین المللی کمک به تامین افغانستان(ایساف) وارد کابل شد و در سال 2014 مسئولیت تفنگداران دریایی فرماندهی مرکزی خاورمیانه آمریکا را به عهده گرفت.
واشنگتن اگزمینر نوشت، گرچه هدف دولت ترامپ امضای توافقنامه صلح با طالبان و پایان دادن به جنگ 18 ساله در افغانستان اعلام شده است اما، تا کنون شواهد چندانی دال بر تحقق این هدف به چشم نخورده است.
کد مطلب : ۱۴۴۶۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.