۰

نماینده ولی فقیه در سپاه: دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸
حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌ صادقی در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" در شیراز این روز را روز بصیرت انقلابی و تبلور حضور امت ولایت مدار در برابر هجمه دشمن عنوان کرد و گفـت: ۹ دی روز گفتمان مقاومت در برابر سازش با استکبار، تجلی غیرت دینی و عاشورایی شاگردان مکتب امام حسین(ع) و تجلیل تبری و تولی امت اسلامی و روز یاس دشمنان انقلاب اسلامی است.
وی به پیشتازی مردم فارس در دوران انقلاب و نقش تاثیرگذار آنها در حوادث سال ۸۸ اشاره و خطاب به تجمع کنندگان خاطرنشان کرد: شما در ۸ دی با بیشترین حضور این حماسه را خلق کردید.
نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا ۹ دی مربوط به سال ۸۸ است و یا هر سال باید نقش آفرین باشد، گفت: این روز برای همیشه زنده خواهد بود.
حاجی‌ صادقی ادامه داد: بعضی روزها تنها متعلق به اتفاق آن روز نیست بلکه برای همیشه مبداM است؛ به عنوان مثال مبعث یک روز نیست که فقط یک بار اتفاق افتاده باشد، بلکه برای همیشه پیام دارد و یا غدیر برای همیشه معنا دارد مانند روز عاشورا که طلوعی بی‌غروب و آغازی بی‌پایان بود. در جریان انقلاب هم روزهایی وجود دارد که تاریخ ساز و جاودانه شده و کهنه نخواهد شد.
وی  واقعه‌هایی مانند ۱۵ خرداد ۴۲ و ۲۲ بهمن ۵۷ را زمینه‌ساز  ۹ دی ۸۸ دانست و گفت: طراحی حوادث سال ۸۸ مربوط به ۱۰ سال قبل از آن بود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران خودجوشی مردم و خشم انقلابی را از ویژگی‌هی مهم  ۹ دی ذکر کرد و افزود: این روز، روزی نبود که نظام از مردم دعوت کرده باشد بلکه خشم انقلابی مردم نسبت به توهین به ساحت مقدس امام حسین(ع) در غیرت دینی تجلی پیدا کرد و فرهنگ عاشورایی ساخت.
حاجی‌ صادقی با بیان اینکه اسلام دینی است که به همان میزان  از ولایت‌مداری به عنوان حقیقت دین یاد می‌کند به مبارزه با شرک و طاغوت نیز اهمیت می‌دهد، گفت: در اسلام تولی و تبری در کنار هم است؛ یعنی هم  اشداء علی‌الکفار دارد و هم رحماء بینهم.
وی با تاکید مجدد بر این نکته که روز ۹ دی روزی بود که تولی و تبری را برای همیشه در این انقلاب نهادینه کرد، افزود: دشمن برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه دارد و در حال تلاش است تا مردم نتوانند چهل سالگی انقلابشان را جشن بگیرند؛ چرا که برای نخستین بار است که در تاریخ اسلام حاکمیت خدا چهار دهه عمر می‌کند.

 
کد مطلب : ۱۴۵۱۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.