۰

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی: به دنبال جنگ نیستیم

تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی: به دنبال جنگ نیستیم
به گزارش عصر تعادل، سردار احمد وحیدی فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بر اثر اقدام تروریستی آمریکا و همچنین انتصاب بلافاصله سردار قاآنی به فرماندهی نیروی قدس سپاه توسط رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: پیام این انتصاب اولا این است که راه شهید سلیمانی با قدرت ادامه داشته و هیچ گسستی وجود ندارد و هیچ‌کس نباید فکر کند که راه شهید احیانا دچار نقص و سستی خواهد شد.

وی افزود: ثانیا اینکه انتخاب سردار قاآنی که ید طولایی در این حوزه دارند و سالیان سال قریب به 30 سال است در این حوزه مشغول به کار و زحمت هستند و همچنین تسلط ایشان در این حوزه بر این موضوع می‌افزاید که فردی بسیار قابل و توانمند برای این کار انتخاب شده و سردار قاآنی بهترین انتخاب و بهترین گزینه برای اینکار بودند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ادامه داد: ثالثا سرعت عمل در این انتصاب، نشان می‌دهد که این موضوع چقدر از نظر حضرت آقا مهم است و مفهومش این است که همه باید در این مسیری که شهید بزرگوار ما بود، با قدرت کارشان را دنبال کرده و تعطیلی و غیرتعطیلی نشناسند.

سردار وحیدی همچنین درباره اینکه عده‌ای قصد دارند پاسخ جمهوری اسلامی ایران به این اقدام تروریستی آمریکا را شروع یک جنگ از جانب ایران قلمداد کنند، تصریح کرد: دشمن این کار را شروع کرده ولی ما دنبال جنگ نبودیم، آمریکایی‌ها بی‌خود می‌گویند که مثلا شهید ما دنبال این بوده که برای حمله به آمریکایی‌ها برنامه‌ریزی کند، اینها توجیه افکار خودشان است. آنها شروع کردند و طبیعتا باید خساراتش را نیز پس بدهند، ما دنبال جنگ نیستیم ولی حتما دنبال احقاق حق و قصاص هستیم چراکه قصاص وظیفه و حق ما بوده و مقابله به‌مثل نیز حق ماست و هیچ‌وقت این حق را از دست نخواهیم داد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۱۴۶۸۷۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}