۰

شایعه پراکن کرونایی مازندران به دام افتاد

تاریخ انتشار
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
شایعه پراکن کرونایی مازندران به دام افتاد
به گزارش عصر تعادل فرمانده انتظامی بهشهر از دستگیری عوامل انتشار شایعه و اخبار کذب در رابطه با ویروس کرونا توسط پلیس فتا این فرماندهی خبر داد.

ابراهیم شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری در تشریح این خبر اظهار کرد: گفت: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا و ایجاد التهاب و وحشت در سطح جامعه و افکار عمومی توسط برخی افراد مغرض با ایجاد شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که موجب تشویش در افکار عمومی می‌شوند، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام کار اطلاعاتی، فردی که اقدام به انتشار شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی را می‌کرد شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بهشهر افزود: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر عاملان تشویش در اذهان عمومی ادامه دارد.

شجاعی به شهروندان توصیه کرد اخبار موثق را صرفا از رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر دریافت کنند و ضمن پرهیز از توجه، باز نشر اخبار و تصاویر غیر قابل اعتماد و بعضا جعلی و کذب که در فضای مجازی در حال انتشار است خودداری کنند.

وی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www. Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی منعکس کنند.
مرجع : ایسنا
کد مطلب : ۱۵۰۲۳۸
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}