۰

برای تفریح، مردم غزه را میکشتیم!

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲
برای تفریح، مردم غزه را میکشتیم!
آریه سرباز ۲۰ساله ارتش اسرائیل در مصاحبه‌ای عنوان کرد: من و هم‌قطارانم در جریان جنگ اخیر شهروندان غزه را برای سرگرمی بمباران می‌کردیم.

وی گفت: تابستان گذشته به خدمت، فراخوانده و به نوار غزه اعزام شدم اما تا آن زمان عملیات (عملیات لبه محافظ) هنوز آغاز نشده بود.

این سرباز اسرائیلی افزود: فقط بعضی از سربازان پیش‌بینی می‌کردند که جنگ خواهد شد، اما هنوز جنگی در کار نبود. با این حال فرمانده به ما گفت: یک شعاع ۲۰۰متری مجسم کنید و بلافاصله به هر چیزی که در این دایره حرکت کرد، شلیک کنید.

وی تأکید کرد: ما شهروندان را تفریحی هدف می‌گرفتیم. یک روز حدود ساعت ۸ صبح به «البریج»، اردوگاه بسیار شلوغ آوارگان در مرکز غزه، رفتیم و فرمانده به ما گفت: برای خود هدف تصادفی انتخاب و به آن شلیک کنید.

وی افزود: در آن زمان ما هیچ‌کسی را از نیروهای حماس نمی‌دیدیم، هیچ‌کس به ما شلیک نمی‌کرد، اما فرمانده به‌حالت شوخی به ما گفت: «ما باید به بریج از طرف ارتش اسرائیل یک صبح به خیر بگوییم».

این سرباز اسرائیلی عنوان کرد: به یاد می‌آورم که یک روز یکی از سربازان واحد ما کشته شد و فرمانده از ما خواست که انتقام بگیریم و من تانک را به‌سمت یک ساختمان مسکونی سفید بزرگ بردم که فقط ۴ کیلومتر از ما فاصله داشت و به طبقه یازدهم آن شلیک کردم. باید عده‌ای را کشته باشم، عده‌ای از مردم کاملاً بی‌گناه را.

وی گفت: هدف تخریب زیرساخت‌های غزه بود، نه فقط حماس. ما روز ۲۸ تیر وارد غزه شدیم تا به جست‌وجوی تونل‌های حماس میان غزه و اسرائیل بپردازیم، اما هدف ما تخریب زیرساخت‌های حماس و نوار غزه بود.

وی گفت: دلیل این کار ایجاد بیشترین آسیب به زمین‌های کشاورزی و اقتصاد بود. تأیید می‌کنم که ما فقط شهروندان عادی را می‌دیدیم و هدف قرار می‌دادیم.

آریه یکی از ۶۰ نظامی اسرائیلی است که موافقت کرد تا در گزارشی که از سوی یک سازمان حقوق بشری در سرزمین‌های اشغالی انجام شد، شرکت کند و شهادت دهد.

این گزارش با عنوان «شکستن سکوت» به بیان نحوه جنگیدن و حمله ارتش اسرائیل به غزه و جنایات صورت گرفته می‌پردازد.

بنابر گزارش‌ها بیش از ۳۵۰ نظامی صهیونیست که در جنگ خونین اسرائیل علیه غزه شرکت‌ داشته‌اند، تحت درمان هستند و از فشارهای پس از حادثه از جمله سردرگمی، بهره‌وری پایین و کابوس‌های مکرر رنج می‌برند.

حداقل ۱۰ نظامی اسرائیلی حاضر در حمله اخیر به غزه نیز سال گذشته خودکشی کرده‌اند.

در آخرین حمله نظامی رژیم اسرائیل به نوار غزه در تابستان گذشته، حدود ۲۲۰۰ فلسطینی از جمله ۵۷۷ کودک در مدت ۵۰ روز به شهادت رسیدند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۴۰۰۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.