۰

زیباکلام: سعودی‌ها از مذاکرات و توافق ناخشنودند

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۸
صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به اظهارات اخیر "بندر بن سلطان" سفیر عربستان در واشنگتن اظهار داشت: روز گذشته که سفیر عربستان در واشنگتن حرف‌هایی مبنی بر حمله به ایران زد، "ملک سلمان" پادشاه این کشور در دیدار با "اشتون کارتر" وزیر دفاع آمریکا همراهی و توافقش را با مذاکرات اعلام کرد.

وی در ادامه افزود: کسانی که در داخل با مذاکرات مخالف بوده و به اصطلاح چشم دیدن مذاکرات را ندارند، هر نکته مغایر با نتیجه آن را با ذره‌بین برجسته می‌کنند؛ سیاست تندروها در طول دو سال گذشته بر همین اساس بوده است.

زیباکلام در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا مذاکرات به حل شدن دو قطبی ایران و عربستان در منطقه کمک خواهد کرد، گفت: به همان میزان که ایران در حمایت از شیعیان منطقه تأکید دارد، عربستان نیز حمایتش را از جریانات تندرو منطقه ادامه خواهد داد لذا بنظر می رسد موضوعات ایدئولوژیک، مسئله مهم در دو‌قطبی‌سازی منطقه است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران همچنین خاطر نشان کرد: سعودی‌ها از مذاکرات و توافق دل ناخوشنودند، لذا تصمیم به نزدیکی با روسیه می‌گیرند.

گفتنی است؛ روز گذشته "بندر بن سلطان" سفیر عربستان در واشنگتن در گفت‌وگو با نشریه "تایمز لندن" از آمادگی کشورش و قدرت‌های خلیج‌فارس برای حمله به ایران بدون کمک آمریکا خبر داده بود.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کد مطلب : ۵۱۵۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.