۰

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:استیضاح وزیر کشور از دستور کار خارج شد

تاریخ انتشار
شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
«محمد جواد کولیوند» درمورد تقاضای استیضاح وزیر کشور که برای بررسی به کمیسیون شوراهای مجلس ارجاع شده بود، اظهارداشت: این کمیسیون سه‌شنبه گذشته جلسه‌ای با موضوع بررسی استیضاح وزیر کشور با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی برگزار کرد.
وی با بیان این که در این جلسه نمایندگان متقاضی استیضاح و وزیر کشور دلایل و توضیحات خود را مطرح کردند، تصریح کرد: شماری از نمایندگان متقاضی از پاسخ های رحمانی فضلی قانع شدند لذا با توجه به اقناع این نمایندگان، امضاهای استیضاح وزیر کشور از حد نصاب افتاد.
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به از حد نصاب افتادن تقاضای این استیضاح، گزارش کمیسیون به هیات رییسه مجلس ارایه شد.
 تقاضای استیضاح وزیر کشور، ششم تیر 97 با 23 امضا و هفت محور تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد.
بی‌توجهی به توسعه سیاسی و اجتماعی کشور به ویژه احزاب و قانون جامع انتخابات،‌ بی‌برنامگی وزارت کشور برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و افزایش روزافزون آسیب‌ها، عدم کفایت در مدیریت بحران به عنوان نمونه زلزله کرمانشاه و برخورد سلیقه‌ای، رابطه‌ بازی و اقدام بدون ضابطه و عدم رعایت شایسته‌سالاری در انتصاب استانداران، فرمانداران و بخشداران از مهم ترین محورهای این استیضاح بود.هیات رییسه مجلس این تقاضا را برای بررسی ابتدا به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس فرستاد. (استیضاح رحمانی‌فضلی به صحن می‌رود)
کد مطلب : ۱۴۲۱۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
مَن تَرَكَ إنكارَ الْمُنكَرٍ بِقَلبِهِ و يَدِهِ ولِسانِهِ فَهُوَ مَيِّتٌ بَينَ الْأحياءِ؛

كسى كه منكر را با قلب و دست و زبانش انكار نكند، مرده ‏اى است ميان زندگان.