۰
با اعلام سخنگوی کمیسیون تلفیق

قیمت بنزین در سال 98 افزایش نمی یابد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳
قیمت بنزین در سال 98 افزایش نمی یابد
به گزارش عصر تعادل محمد مهدی مفتح روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کمیسیون تلفیق جلسه بعداز ظهر دیروز و صبح امروز را به دلیل اهمیت تبصره 14که قیمت های حامل های انرژی ، یارانه و مباحث دیگر در آن مطرح است، به این تبصره پرداخت.

مفتح تصریح کرد: کمیسیون تلفیق مصوب کرد که قیمت حامل های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و ... نه در قیمت و نه در نحوه توزیع هیچ تغییری نسبت به سال 97 نداشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت تبصره 14 گفت: عمده مواردی که در لایحه دولت آمده بود، تصویب شد؛ تغییرات مختصری در آن انجام گرفت که برخی از آنها تاثیرات قابل توجهی از نظر میزان تاثیر گذاری به ویژه در اقشار محروم جامعه دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در ردیف هایی از جدول تبصره 14، در قسمت هزینه ها و پرداخت یارانه ها، کمک هایی برای آموزش و پرورش و مدارس در نظر گرفته شده است از جمله 60 میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، 30 میلیارد تومان برای کمک به هزینه برق مدارس و همچنین 10 میلیارد تومان برای کمک به هزینه های آب مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

مفتح افزود: هزینه های منابعی که دولت برای کاهش فقر مطلق خانوارها به میزان 7 هزار میلیارد تومان تعیین کرده بود؛ در کمیسیون تلفیق به هفتاد ویک هزار و 400 میلیارد تومان افزایش یافت؛ به این ترتیب دریافتی تمامی خانوار های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به میزان 20 درصد نسبت به سال 97، افزایش پیدا کرد.

وی گفت: همانگونه که دولت پیش بینی کرده بود؛ یارانه نان و خرید تضمینی گندم به میزان 6 هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد .

مفتح افزود: سهم بیمه دولت برای اقشار خاص از جمله رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری و 20 درصد افزایش کمکی که رزمندگان معسر باید پرداخت می شد، در تبصره 14 و بخش یارانه ها افزایش یافت؛ علاوه بر اینکه 20درصد به دریافتی رزمندگان معسر از این محل اضافه می شود، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مکلف شد که به آنها دفترچه بیمه بدهد تا آنها از خدمات بیمه از طریق آن دفترچه استفاده کنند.

وی ادامه داد: در خصوص نحوه توزیع فرآورده های نفتی مثل بنزین، گازوئیل و گاز مصرفی خانوار، هیچ تغییری در قیمت و نحوه توزیع نسبت به سال 97 داده نشده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون تلفیق وارد تبصره 15 شده است و تلاش می کند که تا پایان هفته جاری، گزارش خود را تقدیم مجلس کند.
******************************************
کد مطلب : ۱۴۵۳۵۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.