۰

فراخوان عراقی ها برای تظاهرات روز جمعه

تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
فراخوان عراقی ها برای تظاهرات روز جمعه
به گزارش عصر تعادل گروه های مقاومت اسلامی، شخصیت های دینی و رهبران سیاسی و ملی عراق بر تظاهرات ضد حضور نظامیان آمریکا در عراق عنوان «روز حاکمیت ملی» اطلاق کرده و برخی آن را مشابه انقلاب 1920و خروج ذلت بار استعمار انگلیس از خاک عراق دانسته اند.

بخشی از شعارها و پوسترهای تظاهرات فردا جمعه بر ضد حضور نظامیان آمریکا در عراق امروز پنجشنبه به رسانه ها درز پیدا کرده است.

بسیاری از پوسترها با عبارت انگلیسی «GO OUT» به طور مستقیم نظامیان آمریکا و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را مورد خطاب قرار داده و بر ضرورت اخراج فوری نیروهای آمریکایی تاکید کرده است.

در اغلب این پوسترها، تصاویر ذلت باری از ترامپ ترسیم شده که از خاک عراق بیرون انداخته شده است.

برخی از پوسترها نیز تصاویری از سرکرده گروه تروریستی داعش را نشان داده و روی آن خطاب به آمریکایی ها نوشته است که «داعش را شما ساخته اید.»

در شبکه های اجتماعی هشتگ های مختلفی در این رابطه منتشر شده که مهمترین این هشتگ ها «#کلا_کلا_آمریکا» و «#بلا_محتل_بلدی_اجمل» (بدون اشغالگر کشورم زیباتر است» می باشد.

برخی از فعالان اجتماعی نیز اقدام به نظرخواهی های مختلفی در خصوص حضور مردمی در تظاهرات فردا انجام داده که در یکی از آنها 77 درصد پرسشگران گفته اند که در تظاهرات فردا شرکت می کنند و 14 درصد نیز بر حمایت رسانه ای از این تظاهرات تاکید کرده اند.

در این میان تنها 9 درصد با مشارکت در این تظاهرات مخالفت کرده اند.

مقتدا صدر رهبر جریان صدر و یکی از مهمترین رهبران سیاسی فراخوان داده برای این تظاهرات امروز در توئیتی از تظاهرات فردا به عنوان «ساعت به صدا در آمدن استقلال و حاکمیت ملی عراق» یاد کرده است.

صدر به ملت عراق مژده داده است: «ای ملت عراق! زمان آن فرا رسیده است که عراقی مستقل ایجاد شود که فقط انسان های صالح و نه فاسدان و نه اشغالگران در آن حکومت کنند.

وی از همه زنان، مردان و حتی کودکان خواسته است که در تظاهرات میلیونی فردا جمعه شرکت کنند.

در همین راستا «شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق در ویدیویی صوتی تصویری بر مشارکت همه اقشار مردم عراق در تظاهرات گسترده فردا جمعه تاکید کرده است.

الخزعلی گفته است که تظاهرات فردا در دفاع از حاکمیت ملی عراق در برابر اشغالگران آمریکایی برگزار می شود.

وی در عین حال به نیروهای آمریکایی هشدار داده است که در صورت عدم خروج از خاک عراق، نیروهای مقاومت اسلامی در آمادگی کامل برای اجبار آنها به خروج ذلت بار خواهند بود.

وی اضافه کرده است که مخالفت واشنگتن با خواست پارلمان و دولت عراق به این معنا است که عراق وارد مرحله اشغالگری شده است.

دیگر گروههای مقاومت اسلامی نیز همصدا با این دو رهبر سیاسی و جهادی عراق، بر مشارکت در تظاهرات میلیونی فردا جمعه تاکید کرده اند.

احزاب و گروه های سیاسی و تشکل های مختلف صنفی در عراق نیز در بیانیه هایی بر مشارکت گسترده در تظاهرات میلیونی فردا جمعه ضد حضور نظامی آمریکا در عراق تاکید کرده اند.

برخی فعالان اجتماعی در فضای مجازی تاکید کرده اند که تظاهرات فردا باید میلیونی و با شکوه باشد.

در همین راستا نیروهای امنیتی عراق تدابیر ویژه برای تامین امنیت این تظاهرات گسترده تدارک دیده اند.

بر اساس گزارش ها، قرار است تظاهرات در بغداد در منطقهای باشد که شهدای مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرانشان تشییع شدند.

این منطقه در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد واقع شده تا صدای نفرت و انزجار از حضور نظامی امریکا در عراق بهتر به گوش مقامهای و نیروهای آمریکایی موجود در داخل سفارت برسد.
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۴۷۶۷۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}